Yeni İş Fikirleri

Eczane Nasıl Açılır? Gerekli Belgeler Nelerdir? 2022

Eczane nasıl? gerekli evraklar? Bu iki soru çözümü yardımcılığı bölümünde okuyanlar tarafından yoğun bir şekilde araştırılmaktadır. Eczacılık okumadan eczane açmak mümkün değil. Peki, eczane açmak için ne olması gerekir? Eczane açmak yüksek karlı işlerden biri olsa da eczane açma kontenjanları 2022 hangi hizmettaysa o sistem için eczane açmak olacaktır. Yapılan yeni hizmet eczane açmak zorlaştı mı soru akıllarda yer almaya başladık. İçeriğimizi inceleyerek kiralık eczane, eczane açmak için gerekli belgeler sayı, ecza saklama yolu saatinden. Ayrıca yazımızın son kısmındaki eczane isteyenlere tavsiyeler listesi ile güzel bir yol haritası hazırlayabilirsiniz.

Eczane Açmak İçin Gerekli Şartlar

Sistemdeki sistemlerin suistimalinden dolayı yapılan yeni uygulamalara göre eczane açmak için gerekli şartlar taşınmalıdır. kişi kişi eczane için eczacı olmak şart mı merak etmektedir. İlk eğitimin en başında 5 hukuk eğitiminden mezun olmak. Eskiden yeni mezunlar hemen kendi eczanelerini açabiliyordu. 2012 yılında inşaat mühendisliği ile mühendislik bölümü mezun olan eczacılar; 1 yıl yardımcı yardımcılık açılabilir sonra kendi eczanelerini yapabilirler.

Eczane tamamlama 2022 yıl için listelenmiştir. Bu listede eczane olacak yerin (dükkânın) özellikleri de yer alan:

 • Eczacılık mezunu olmak, 1 yıl yardımcı mühendislik eğitimi.
 • Eczane olarak düşünülecek olan asgari 35 metrekare alana sahip olması gerekir. Bu alana lavabo, tuvaletten sayılabilir. Ancak bodrum, merdiven boşluğu, asmak kat, merdiven altı kısımlar, ara duvarlar, kolonlar bu alandan hariçtir.
 • Eczane yapı olarak kullanılır binaya ait kullanım izin belgesi veya yapı ruhsatı. Ya da bağlı olan belediyeden alınmış, fiyatlandırılmıştır.
 • Eczaneye ait olacak şekilde bir kısmı, gelecekten olacaktır.
 • Serbest eczaneler caddeden bir ilkokuldan çıkabilirsiniz. Eczacılara açılmalarda açılışlarda ve limanda bulunanlar dışında kalanlar). Bu eczanelerin cephelerinin ve kapılarının belediyelere ait sokak ve caddelerin üzerinde olması zorunludur.
 • Denemelerde, sitelerde başvurularda en az bir şekilde büyütülecek şekilde tasarlanmalıdır.
 • Eczaneye ait bir fazla kapı olabiliyor. bu kapı başka bir dükkan ya da mağazaya açılamaz. Eczane laboratuvarının kapsamında ile ilgili olması kesinlikle yasaktır.
 • Hastaların, başlangıç ​​yeri eczanenin girişinde olmalıdır.
 • egzan; küçük, tığ işir ve rutubetsiz olmalıdır. Zemin kolay temizlenebilen ve uyum açısından bir malzeme ile kaplanmalıdır.
 • Özel kullanım için iyi bir çözümleme yapılabilir. Bu küçük soğuk zincir muhafaza için muhafaza edilmelidir. Bu sistem için kullanılacak ve bir sistem olacaktır.
 • Muayenehaneler, sadece ve muayenehane hizmetite olan muayenehaneler; içinde sağlık kurum ya da içinde bulunan ve bahçelerinde eczane eczanelamamaktadır. (otogar, kiralama, tren garı ve limanlar bu koşuldan muaftır.)

Eczane Açmak İçin Gerekli Belgeler

Eczane işlemi yapılırken ilgili eczacı odası tarafından bazı onaylayıcılar istenmektedir. Eczane açmak için gerekli belgeler bilgi:

 • Eczane öğretimi için uygulamanın aslı
 • Nufus cüzdanı fotokopisi
 • Eczacıya ait, Sağlık Bakanlığı tarafından tescillenmiş diplomanın aslı gibi onayı olan fotokopileri (ön ve tescilli arka yüzlerinin)
 • Mimar ya da mühendisler tarafından eczaneye ait dükkânın 1/50 ya da 1/100’den 4 adet krokisi. Krokide eczanenin tam adı, net kullanım alanı, adresi, wc, laboratuvar, bölüm, depo ve benzeri. Alanların metrekaresi ve trafik yolları.
 • Mesleki işlevleri gösteren özgeçmiş
 • Gözden adının adının ve adının açık bir şekilde yetiştirilmek üzere önümüzdeki iki gözünten gibi bir süt hakkında uzman hekim muayene raporu. (özel sağlık hizmetinden alınan göz raporlarının il/ilçe sağlık müdürlüklerinden tasdik incelemelidir.)
 • Eczacı mesleğini sağlık hizmetine engel bir hasta muayene raporu raporu
 • Adli sicil belgesi (alternatif olarak eczacının mesleğini yapmaya yönelik mani mahkûmiyetinin şeklindeki göstergeli beyanı)
 • 2 adet vesikalık fotoğraf
 • Eczacının kimliğindeki kimlik belgesindeki kimlik ise kimlik ile ilgili belge
 • En son çalışılan işyerinden inceleme belgesi; kimlik, belgeyi imzalayan kişi tarihi ve adı yer almadır.)
 • Daha önce başka bir eczane açmış ise ilk hastanenin okuldaki ilçe sağlık müdürlüklerinden ya da il sağlık müdürlüklerinden alınmış yazı
 • Eczane olarak kullanılmakta olan bir yapı ruhsatı ve kullanım izin belgesinin örneğinden olduğundan emin olun
 • Muvaza sonrasında Vergi Dairesi’ne yatırılan ücretine ait kışu
 • Eczane bölgen ve ilgili kanunlara uygun olduğunu gösteren Eczacı Odası Temsilcileri tarafından hazırlanmış rapora göre tasdik hazırlanmış rapor
 • Eczacının sahip olduğu sahiplik sahiplerine ait üye sicil numarasına uygunluk belgesine sahip değildir
 • Muvaza değerlendirme raporu

Eczane açmak için gerekli belgeler, başlangıç ​​​​bölgesinden İl/ilçe Sağlık’ne yapılacak olan ilk sınıflardan en fazla 1 ay önce alınmış olmalıdır.

Eczane Açmak İçin Ne Mezunu Olmak Gerekir?

Kimler eczane” merak edenlerin çoğu eczane açmak için ne olması gerekir istemeyektedir. Eczacılık okumadan eczane açılmak değildir. Bu ek donanım yetimhaneleri kendi eczanelerini açabilme yetkisine sahiptir.

Eczacılık bölümü 5 yıldır. 5 yılsonunda başarı ile mezun olan eczacılar, 1 yıl yardımcı olarak bir başkasının eczanesinde çalışmak zorundadır. Kendisinden önce gelmek zorunda olan insanlar.

Diploma kiralamak eczane açmak isteyenler için tasarlanabilmemiz gerekir. Eczane otoparkında olan muvazaa incelemesinde eğitim açısından iki taraf kullanıma yönelik olarak cezalandırılmaktadır. Çünkü yaptığı bu kurumsuzdur ve suçtur.

Eczane Açma Maliyeti 2022

Eczane nasıl oluyor müşterilerten sonra maliyet planlaması yapılabiliyor. Eczane kullanımı düşünülemez:

 • İkinci El Eşya Satarak Para Kazanmak

 • işyeri kirası
 • Eczanenin iç dizaynı
 • raf dizilimi
 • İlaç temini
 • yardımcı eczacı

Tüm bu kalemler için “Eczane açmak için ne kadar para gerekli” diye soran birisine 100.000 normalden fazla değildir.

Eczane Açma Aşamaları Nelerdir?

Eczane açılışı Öncelikle isteyenler Türkiye İlaç ve Tıbbi Kurumu’nun ilanlarını istek cihaz. Kurumun ilan edebileceği bir yer için ilan listesinden itibaren 30 gün içinde başvuru yapılabilecek. Elektronik başvuru başvurusu için gerekli. Daha sonra teslim almak için kuruma götürmeniz ve başvuruyu onaylatmanız için.

Başvuruların yerleşim yerleri en fazla 10 günü içinde yerleştirme puanları hesaplanmaktadır. Yerleştirme puanlarının ve tercihin değerlendirilerek donatılması yapılır. En yüksek puana sahipler eczane açma hakkı kazanmaktadır.

Yerleştirme için açıklandıktan sonra en fazla 90 içinde yüklenebilecekleri ve istenecek ek Sağlık Müdürlüklerine teslim teklifler.

Belge tesliminden sonra muvazaa incelemesi başlatılır. Eden bir durum halinde İl Sağlık Müdürlüğü tarafından ruhsatnamesi teşkil edilecek. Bu ruhsatnameyi geçerlilik de onaylamaktadır. 30 gün içinde bu belgeyi teslim etmeniz gerekir.

eczane nasıl oluyor?

Eczane Açma Kontenjanları 2022

İl ve ilçelerde eczane açma kontenjanları bakanlık tarafından tespit ediliyor. İlkokullarda (ildejanşehirlerde) kontenjanlar dolu. Nerede eczanem diyenlerin araştırmalarını iyi yapmalısınız. İlçelerdeki insanlarla ulaşım olarak istasyonlarda, en 3.500 eczane 1 eczane şeklinde düzenlenmektedir.

Eczane açma kontenjanları 2022 web sitesi için tıklayınız.

Eczane Açmak Zorlaştı Mı?

Mevcut eczanede fazlalığıyla yeni eczane değiştirme kontenjanları Bu da eczane açmayı daha zor hale getirmek. Eczane açılışı Hala karlı bir iş, giderek artan bir şekilde eskiye doğru büyüyen bir miktar daha düşmektedir. Ayrıca yardımcı yardımcılardan ikincisinden kullanılır. Ecza bölümündeki sayılı sayıda gün içinde günlük kullanım, eczane açma kontenjanı çeşitli hali hazırda eczanesi kullananlar yüklü tutarlar işliyor. Bu da satın almayı da zorlaştırmaktadır. Tüm bu özel paketleme makinesi eskisine satmak zorlaştı.

Kendi Eczanesini Açanlar Ne Kadar Kazanıyor?

Türkiye’deki standart bir eczanenin kar marjı ilaçların ürünlerinde %20, hücrelerinde ise %8 civardır. Hastanelere, sağlıkne yakın olan eczaneler aylık ortalama 25-30 bin lira kazanmaktadır. Şehir içinde olan bir eczanenin ortalaması ise 9-10 bin lira oluyor.

Kendi reklamlarını reklamlar Ortalama 10 bin lira kazanıyor diyebiliriz.

Eczane Açmak İsteyenlere Tavsiyeler

Eczane isteyenlere tavsiyeler Ekşi Sözlük başlıklarında bile kendine yer bulabilmiştir. Bunun için eczacılık eğitimlerini kalemden sonra kendi eczanelerini açmak istemeleridir. Bu şeylerden önce başka deneyimlerden yararlanmak istememektedirler.

İşte eczane isteyenlere tavsiyeler:

 • En ama en önemli konutunuzun konumudur. Tabi ki hastanelere, sağlıkne yaklaştıkça istenilecek kiralar artacaktır. Ancak burada bir yerde bir yerleşimdeki eczanenin getirisi de çok olmaktadır. Özel yeni açılan hastaneleri iyi araştırın. Bu sayede daha uygun fiyata eczanenizi açabilirsiniz.
 • Eczaneniz için ekstra planlar yoksa çok büyük bir dükkana yok. Ortalama 70-75 metrekare bir eczane boyutu için ideal olabilir.
 • İnsanlarla eczanenizi kolay bulabilmeli. Bunu ilk olarak yaşatmakla sağlıyorsunuz. Ancak bu kadarla birlikte olacaktır. Şık ve fark edilir bir tabelaya var. Bunun dışında kavşaklara, caddelere giden tabelası sıralarsanız çok fazla eczanenize çekebilirsiniz.
 • Eczanenizde ilaç satışı dışında satacağınız alternatif ürünler. Bebek ürünleri, anne ürünleri, diş macunu, diş fırçası, vitaminler örnektir.

Eczacı Kalfası Nasıl Olunur?

Eczacılar için ilk olması gereken şeyler olmak için gereken kişiler ve İşkur tarafından verilen kurslara ve geliştiriciler birliği kalfalık belgesi belgesi. İşkur mesleklerinde kurslar arasında yer alan bu eğitime hizmetinizde 1.000 TL ödemesi ve sağlık sigortaları primleriniz de edinirme. Kurs yandaşlarınızla bir eczanede bularak eczacı kalfası iş yapabilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayınız

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İş fikirleri, internetten para kazanma, dükkan açmak, finans kredi, ek iş fikirleri ve devamında bir çok içeriğe ücretsiz ulaşabileceğiniz bir sayfaya hoş geldiniz.

To Top