Esnaf

İŞKUR Kredisi Nasıl Alınır? 2022 (KOSGEB Anlaşmalı)

İŞKUR Kredisi Nasıl Alınır? İşkur Türkiye’de ve Sosyal Bakanlığına bağlı olan sosyal ve iş eğitimlerine yönelik iş bulma yardımcı olacaktır. İŞ-KUR’un asıl amacının asıl amacı tam anlaşılmadır. İş-Kur Tanıtım filmini, bu giysiler ile ilgili net yol alabilir.

İşgücü uygulama programı; İşe alınacak araçlık hizmetini etkin bir şekilde tasarlanabilir, hizmete alınabilirliği artırmaya yönelik aktif programların kullanıma alınması, korunma, yaygınlaştırma ve planlara yönelik bir süre boyunca hızlandırılabilir.

Bu anlatımdan sonra, İŞ-KUR’dan yardım almak isteyenlere yardımcı olmak, maddi yardıma yardıma yardımcı olmak, yardımdan faydalanmak isteyenlere, işkur kredisi nasıl sorularını yöneltenten işlerine bulmakta başka sağlayamamaktadır. Zira bugün korkak işkur kredisi adı bilinen KOSGEB tarafından verilen krediden başka bir şey değildir. İşkur Müdürlükleri Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına Bağlı dukkanacmak.com Bilim Sanayina ve KOSGEB Teknoloji Bakanlığına bağlı devlettir. Her iki ürün, iş ve iş bulma konusunda, Türkiye’nin tarıma yönelik hizmette kullanılmakta, iş kurma ve iş kurma konusunda kullanılabilmektedir.

İşkur ve Kosgeb Arasında İmzalanan Protokol

İşkur kredisi çekmek istiyorum diyenlerin bir anlatı de Kosgeb ile İşkur arasında sık sık endişeleniyorum. Her ne kadar Kogeb faizsiz kış uykusuna yatabilirse, bu işkur kredisi ve imkanlarınız mümkün değildir. Protokolün işkur’a yüklediği konulardan ilgililerden;

 • Kosge Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerinib başvurulacak, başvurular e-Gelecek.
 • Kürşa öğretecek,
 • Eğitim giderlerini,

Burada bulunabilecekler arasında, KOSGEB-İŞKUR imzalanan protokoller, İŞ-KUR‘Bir kosgeb uygulamalı yatırımı yetiştirilemez. İşkur kredisi alamasanız da, iş-kurun verdiği kosgeb eğitimlerine katılarak, sertifika alabilir, bu sertifika ile kosgeb’e faizsiz kredi ve hibe kredisi yapabilirsiniz.

işkur-destekleri
İşkur Destekleri

Hükumet tarafından KOBİ aracılığıyla ve hibeler arasında ile işkur kredisi olmasa da, esnafa verilecek olan 50 bin lira kredisi, 30 bin lira Halkbank ve Kefalet Kooperatif kredisi esnafımızın yüzünü güldürmüştür.

Tarım Bakanlığınca Milli Tarım kapsamında yine köye dönüş yapmak isteyen 30 bin lira köye dönüşü hibesi verilecek. Kosgeb’ verilen kredilerin miktarı 50 bin hibe den 70 bin liraya, 100 bin lira faizsiz krediden 150 bin liraya çıkarılmasa da, halen işkur kurslarına katılan yeni girişimciler toplamda 150 bin liraya kadar hibe ve kredi alıyorlardır. İş-kur kredisi kullanım amaçlı kredi ilanlarına hemen başvurabilirler.

İşkur Kredisi Nasıl Alınır?

İşkur ile uyumlu bir Kosgeb’den destek için ilk olarak Kosgeb’ projesinde uygulamalı girişimcilik yetiştirme programlarına yönelik olmalıdır. Kurs tarihlerini Kosgeb’ in bilgin eğitim duyuruları bölümünde bulabilirsiniz. Kürler 32 katılımı ve zorunludur. Verilen eğitimler işletme ve iş planı doğrultusundadır. Kürler boyunca muayene edilmemektedir.

 • Sertifikası olmayanlar girişimcilik desteklerine başvurmazlar.
 • Bu aşaman sonra fizik olarak işletmenizi kurmanız gerekiyor.
 • Yapacağınız harcamaları Kosgeb’ on bir iş planı geri alabilirsiniz.
 • Ancak, destek sağlanması için faaliyette bulunacağınız bir sektör Kosgeb nace kodlarının yer alması gerekiyor.
 • İşletme bütçesini harcamak için sarf malzemelerini bütçelendirin.
 • İş yerinizi kurduktan sonra sıra geliyor iş planı hazırlamaya.
 • Verilen eğitimlerde planında gerekli olan iyi bilgiler anlatılacaktır.
 • Ancak iş planını daha profesyonel anlamda geliştirebileceksiniz.
 • İş planı örneği internet üzerinde çeşitli sitelerde yer almaktadır.
 • Ancak bu plan indirerek işe başlamanız, 1- 0 yenik başlamanız anlamına gelir. Çünkü iş planınızın özgün olması gerekir.
 • İş planında girişimcine, fiyat politikasına, gelecek planlarına yönelik etkinliklere yönelik faaliyetlerde bulunuyorsunuz.
 • Destek almak için işletmenizi dukkanacmak.com kurduktan sonra veri tabanına kayıt yaptırmalısınız.
 • Bilgilerini ve Kobi beyannamenizi kuruma sunmanız gerekir.
 • Beyannameyi onayladıktan sonra iş planınızı dijitalleştirmeyi hazırlamalısınız.
 • Bu iş girişiminin hakkında şikayeti kuruma sunmalısınız.
 • Sunulan iş planı üzerinden Kosgeb değerlendirmesini değerlendirerek iş planını değerlendirirken değerlendirmeyi amaçlamak ile kurula sevk edilecek.
 • Kuruma bağlı olarak faaliyet gösterilecek, iş planını değerlendirecektir.
 • Daha sonra iş planınızı kabulse taahhütname ile birlikte destek vermemeyi teşvik eder.
 • Yine dijital ödeme için istek formülü oluşturulacak ve kuruma teslimleri.

Bu aşamadan sonra gelecek olan gözden geçirilecek gözden geçirilecek.

 • Kosgeb ile uyumlu banka

işkur-kredisi-nasıl-alınır
İşkur Kredisi Nasıl Alınır

Destek Kredisi Başvuru Şartları

Kosgeb’ on destekk için gerekli bir şarta sahip olmak gerekir. İlk olarak ulaşım araçlarıyla teslim etmek, sertifika ve iş planı sunmak gerekiyor.

Kosgeb desteklerinden sadece türk vatandaşları faydalanılabilir.

18 yaşının olması gerekiyor.

Sıfırdan işletme kurulumlarında Kosgeb’ den destekleme ödemesi alabilmek için daha fazla uyum ödemesi almamış olmak gerekir.

Kosgeb’ in Desteklediği Sektörler

Kosgeb Girişimcilik, araştırma ve geliştirme, üretim, yerlileştirme, geliştirme, büyüme ve uluslararası uygulama, laboratuvar destekleri destekleyici bir işletme. Ayrıca Kosgeb’de yaşayanlar içinde nace kodları ile ifade edilmektedir.

Kosgeb 50 bin TL hibe ve 100 bin TL faizsiz kredi vermemektedir. Desteklerine Girişimciliği Geliştirme Destek Programı ile devam edecek.

Yorum yapmak için tıklayınız

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İş fikirleri, internetten para kazanma, dükkan açmak, finans kredi, ek iş fikirleri ve devamında bir çok içeriğe ücretsiz ulaşabileceğiniz bir sayfaya hoş geldiniz.

To Top