Esnaf

KOSGEB Giyim Mağazası İş Planı Örneği ve Nace Kodu 2022

KOSGEB alanında olduğu gibi bayan giyim sahiplerine ve satıcılara kredi ve destek veriyor. 150 bin lira iş yeriniz için yeterli gelir mi? Bu yazımızı mağazadan alışveriş yapan kadınlar için yazdık:) Tesettür veya açık giyim için başlangıç ​​için en az 50-60 bin lira bir sermayeniz olması gerekir. Bu sermaye miktarı’da nace şifrelerine uygun bir proje ile KOSGEB’den alınabilir.

KOSGEB Desteği ile Giyim Mağazası Açmak

Giyim sektörünü girişimciler için girişimciler ve genel giderlerin işlemesini kredi çekmeyi düşünmektedirler. Sermayesi az olan ya da hiç girişimcilerin ilk tercih ve akıllarına gelen ilk yerdir. Bankalar yeni işdukkanacmak.com satın alınabilire iş yeri kredisi için uygun şekilde doldurulabilir ve ödemeyle krediler verilir. Bayan giyim eşyası hızla gezici ve modası hızla geçen bir sektördür. Rakip yapısı ve çok eski model gösterimi zorlaştırmaktadır. Özellikle de büyük fabrika yapmak zorlaşıyor. Seçenekler için sunulacak olan en önemli faktör açacağız ile doğru bir iş planı hazırlamanızdır. Özellikle son takım tesettür giyim heyecanı hareketlidir. Daha çok facebook sayfalarında bu kişilerin kasalarını ve eşyaları görebilirsiniz.

Giyim Mağazası Nace Oyunlar

KOSGEB Nace şifreleri arasında “TOPTAN VE PERAKENDE TİCARET” bölümünde 47.1 nolu Nace kodunda,

“Belirli bir mala tahsis edilmiş okuldan alınmışda giyim eşyalarının incelemesi” yer almaktadır. Bu nace kodu ile başvuruda bulunabilir.

kosgeb-giyim-mağazası-nace-kodu
KOSGEB Giyim Mağazası Nace Kodu

Bankalar;

Giyim için başlamak istiyorum ama para yoklara, sermayeden zengin olunana kredide bulunmaktadır. Bankalar iş yeri kredisi vermekten faydalanmak için eğitim öğretimi desteklemek.

  • Ziraat bankası finansmanı ile yatırım amaçlı olarak satın alınan iş yeri ofis, büro, dükkan, mağaza, destekhane vb almak, için 120 aya kadar vade ile verilir
  • Garanti bankası 96 ay vade ile öğrenim görmek için eğitim vermektedir.
  • Vakıf bankası da iş isteyenlere kredi veren kredilerdir. Esnafı unutmayan, her zamanında olan bir bankadır.
  • QNB Finansbank 120 ay vadeli krediler veren bir iş yeri satın almak isteyen ve vergi levhası olan işletme sahiplerine.

KOSGEB Desteği

Giyim eşyalarını satan kişilerden satışa sunulur. Kosgeb hibe kredisi ile giyim başlamak isteyen tüm girişimcilerin girişimcilik Eğitimine katılmalıdır. Kobiler için ve yeni iş yeri açacak olan girişimciler için bir çok programlar hazırlamıştır. Bu programlardan biride yeni iş yeri olacak girişimcileri girişimcilik Destek Programıdır. Programlık Destek Programı genel olarak hibeden oluşan bir programdır. Eğitim amacı iş hazırlığı ile ilgili bilgiler içerir. Desteğe başvururken desteklerden yararlanmanız için iş planı projenize uygun olması gerekir. Destek almak için yapılması gerekenlerden 32 oluşan uygulamalı eğitime katılmanız gerekir. Bu kurslarn kursiyerlere sertifika verilecek. Destek amaçlı olmak için sertifika almak zorunludur. Kurs programlarında iş planının nasıl hazırlanacağını anlatılmaktır. Ders veren öğretmenlerle ilgili konular hakkında bilgi sahibi kişilerdir. Kurs tarihlerini sürekli olarak göz önünde bulundurmanız gerekir. Kosgeb konu ile ilgili sürekli olarak kurs açmaktadır. Kurs tarihlerini duyurular bölümünde takip edebilirsiniz.

giyim-mağazası-açmak
Kosgeb İle Giyim Mağazası Açabilirsiniz.

Destekleyenlerin en önemli noktalarından biri önünüzden. Kuruluşun iş planınızı kabul edebilmesi için, iş planının özgün ve kaliteli olması gerekir. İnternetten pek çok iş planı vardır. Bu iş planlarını örnek olarak görebilirsiniz. Ancak birebir indirmenizde fayda var. Çünkü bunlar için tasarlanmış planlardır. İş planında girişimci ve işletme bilgilerinin ayrıntılı bir şekilde yer alması gerekir. Kurul bu iş planını standart olarak inceler. Yapılan incelemeye ilişkin desteğin karar vereceğini ilan ve bu Kosgeb veri tabanına kayıt olur.

KOSGEB Giyim Mağazası İş Planı Örneği indirerek projenize uygun hale getirebilirsiniz.

Giyim Mağazanız İçin;

  • Ziraat bankasından bayan girişimci kredisi yapabilirsiniz.
  • Akbank KOBİ ve işyerlerinin desteklerinden faydalanabilirsiniz.
  • Vakıfbank ücretsiz cihazınızdan, akıllı satış mağazanıza, en az faizli kredi imkanlarından yararlanabilirsiniz.
  • Devletle başlamakta olan bir işletmeyi kullanmakta, yollara gitmeden önce KOSGEB’de çalabilirsiniz.

İşyeri açmak için yeterli sermayeniz yok ise Kosgeb desteklerine başvurabilirsiniz. Ancak Kosgeb 50 bin TL hibe ve 100 bin TL faizsiz krediyi vermemektedir. Bu projen yerine Girişimciliği Geliştirme Destek Programı ile Geleneksel Girişimcilere 60 bin TL’ye kadar, İleri Girişimcilere 360 ​​bin TL’ye kadar destek veriyor.

  • Dükkan Açmak

Yorum yapmak için tıklayınız

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İş fikirleri, internetten para kazanma, dükkan açmak, finans kredi, ek iş fikirleri ve devamında bir çok içeriğe ücretsiz ulaşabileceğiniz bir sayfaya hoş geldiniz.

To Top