Esnaf

KOSGEB Hibe Kredi Şartları Nelerdir? Bölge ve Destekler 2022

Yeni iş programına katılanlara KOSGEB tarafından verilen olankte çocuklara; Kobi’ler için verilen KOBİ proje desteği programı güç birliği destek programı, genel, kredi faiz destekleri ve 50 bin lira hibe 100 bin liraya sıfır faizli devlet destekli KOSGEB kredileri devletleridir. Ancak bu kredi için başvurular sona ermiştir. Kosgeb Girişimciliği Geliştirme Destek Programı ile destek devam edecek. KOSGEB uygulanmaya kadar iş yapanlara imalatçılara ve büyütmek isteyen ve sanatkarları çeşitli hibeleri destekleme kredileri veriyor bu kredilerden bazı geri ödemesiz Kredi iken bazı ise sıfır faizlidir.

KOSGEB Hibe Kredi Nasıl Alınır?

KOSGEB hibe için yapmak için öncelikle KOSGEB tarafından verilmekte olan uygulamalı girişimcilik eğitimine katılmalısın. Bu eğitimler KOSGEB’in internet duyuruları bölümünde eğitim duyuruları alanında bildiriliyor. KOSGEB Adana’dan Afyonkarahisar’da Amasya’da Balıkesir’de Bilecik’te Bingöl’de Bursa’da Denizli’de Erzurum’da Eskişehir’de Gaziantep’te Hatay’da İstanbul’da İzmir’de Kahramanmaraş’ta Karabük’te Kilis ‘te Kastamonu’da Malatya’da Manisa’da Mersin’de Muğla’da Sakarya’da Samsun’da Şanlıurfa’da Tekirdağ’da Trabzon’da ve Tokat’ta uygulamalı girişimcilik eğitimleri verilmektedir. eğitim duyurusu ulaşmak için tıklayınız. Eğitimler toplamda 32 saat gösteriyor.

Bu eğitimlere için size en yakın KOSGEB Hizmet Müdürlüğü‘ne başvuruda bulunarak uygulamalı girişimcilik eğitimine kursiyer olarak kızmanız gerekir. Eğitimlere verilen 32 KOSGEB uygulamalı girişimcilik eğitimleri, KOSGEB uygulamalı girişimcilik eğitimleri verilmektedir. Ayrıca bu kurslarda size nasıl Kosgeb iş planı hazırlamanız hakkında ayrıntılı bilgiler verilmektedir. Bu bilgiler içinde bir iş tesisi hazırlayarak KOSGEB hizmetini müdürlüklerine hazırlamış iş planını sunmanız gerekir.

kosgeb-hibe-kredi-şartları
Kosgeb Hibe Kredi Şartları

Sektörler

KOSGEB tarafından iyi bir iş girişimi hazırlayan girişimcilere KOSGEB tarafından onaylanabilecek iş planı hazırlayacak KOSGEB’e bu iş planını girişimcilere 50 bin TL hibe ve 100 bin lira 0 faizli kredi verilmekte idi. Ancak itibari ile Girişimciliği Destek Programı kapsamında uygulamaya başlanmıştır.

 • Bu destek ile Geleneksel Girişimcilere 60 bin TL’ye kadar,
 • İleri Girişimcilere ise 360 ​​bin TL’ye kadar destek olacak.
 • Hazırlanacağınız iş projeleri genel anlamda KOSGEB tarafından değerlendirilecektir.
 • En popüler olan kredi sektörler ise, gidişte gidiş alan veya ihtiyaç duyulan alanlardakilerle.
 • Belki de 10 bakkal dükkanı varken yeni bir bakkal dükkanda kullanmak için KOSGEB’den faydalanmak için kullanmak zor kullanmaktır.
 • KOSGEB daha çok girişimcilerin daha önce yeni girişimcilik projelerini değerlendirmektedir.
 • Ancak hibe almaya alınmamak için bir projeyi tamamlamanız gerekmektedir.
 • Esas olan şey projesi KOSGEB uygulamalı girişimcilik eğitiminde anlatılmasıdır.
 • Kosgeb’in içinde eğitim verilmektedir.

Bu oyun tam olarak pdf formatında görebilirsiniz.

Kosgeb İş Geliştirme Merkezi Desteği

KOBİ’lere işletme geliştirmekoçluğu destek toplama Finans eğitima ve kredileri erişime uygun iş yeri mekânı ortak ofislerine ve Ofis hizmetleri açısından bir iş geliştirme geliştirici tarafından geliştirici ve giderim merkezi tarafından geliştirilebilir.

Kosgeb’ in Verdiği Destek Başlıkları

 • Girişimcilik Destekleri
 • Ar-ge Teknolojik üretim ve yerlileştirme
 • İşletme geliştirme ve büyüme
 • Uluslarasılaştırma
 • Kobi finansman destekleri
 • Laboratuvar destekleri’ dir.

Girişimcilik Desteği

Bu uygulamalı girişimcilik geliştirme sürecindeki geliştiriciler ile geliştirici ve işletmeye yönelik geliştiriciler tarafından geliştirilen eğitim ve uygulamalı geliştirici ve işletmeyi geliştirme konusunda eğitimli geliştiriciler ile tasarım geliştirme ve işletmeyi tamamlama Başlangıç ​​aşamasında olması ve girişimcinin başvurusunda bulunulması durumunda son bir yıl boyunca aynı faaliyet konusunda vergi mükellefiyetinin raporu aşağıda yer alan özel bir kimlik statüsündedir. Ayrıca bu kişi başka bir işletmeye kurum ve Kuruluşları Sosyal Güvenlik Kurumu’nun depolamasında tabi olarak çalışmaması depolama.

girişimci-desteği
Girişimci desteği

Girişimci Desteğin Unsurları Süresi İle Üst Limitleri

Geri ödemesiz işletmeler 2.000 liralık, kuruluş dönemi makine donanımları ve yazılımları geri ödemesiz 18 bin TL, 2017 yılı işletme giderleri 30 bin lira verilmektedir. Bu giderler için verilen kredilerde olan 50 bin liralık kredi miktarı artırılır. Yine KOSGEB, 100 bin lira geri ödemeli faizli gelecek gelecek olacak. KOSGEB hibe kredisi ve sıfır faizli kredinizi bir konu ise destek destektir. Bu destek birinci ve ikinci bölgede 60 kişi örnek ve her yerde yüzde 70 oranında Iğdır bir ve ikinci kadın girişimci Gazi birinci ve son derece yakın zamanda yüzde 80 oranında yaklaşık kadın girişimci birinci derecede son derece yakın ve ya engelli projeye şık olarak ve şık ikram. bu uygulama yüzde 90 olarak yapılmaktadır.

 • İş Kurma Kredisi Veren Bankalar ve Devlet Kurumları

Kimler Başvurabilir mi?

Bu belediyeler üniversiteleri kalkınma desteği Özel idareler meslekler işler. İş geliştirme merkezi Kosgeb, 18 ay, İş geliştirme merkezi işletme süresinde ise 36 fazla harcama. KOSGEB oto yıkama iş planı için tıklayınız.

Teşvik Uygulamalarında Bölgeler

KOSGEB kredileri hakkında bilgilerden bahsederken gerçek kendimizi fark etmekten bahseder. 19 Haziran 2012 Bir Resmi Gazete de yatırımlarda devlet yardımları hizmetleri bakanları kurulur. Bu karara görüşün tüm illerin karşılaşmadan atıldı. Şimdi size KOSGEB tarafından verilen hibe kredileri esas olmak üzere olacaksınız sayacağız.

1. Bölge

Birinci bölgede yer alan iller Ankara Antalya Bursa Eskişehir İstanbul İzmir Kocaeli ve Muğla dır.

2. Bölge

İkinci bölgede yer alan iller Adana Aydın Bolu Çanakkale Denizli Edirne Isparta Kayseri Kırklareli Konya Sakarya Tekirdağ ve Yalova dır.

3. Bölge

Yatırım uygulama uygulamalarında dünya illeri Balıkesir Bilecik Burdur Gaziantep Karaman Karabük Mersin Manisa Samsun Trabzon Uşak ve Zonguldak illeridir.

4. Bölge

KOSGEB’in sınıf olarak belirlemiş olduğu iller Artvin Afyonkarahisar Amasya Bartın Çorum Düzce Elazığ Erzincan Hatay Kastamonu Kırıkkale Kırşehir Kütahya Malatya Nevşehir Rize Sivas illeridir.

kosgeb-destekleme-bölgeleri
Kosgeb 6 Destekleme Bölgesine Ayrılmaktadır.

5. Bölge

Beşinci bölgede bulunan iller Aksaray Adıyaman Bayburt Çankırı Erzurum Giresun Gümüşhane Kahramanmaraş Kilis Niğde Ordu Osmaniye Sinop Tunceli Tokat’ta Yozgat’ tır.

6. Bölge

Altıncı bölgede iller Ağrı Ardahan Batman Bingöl Bitlis Diyarbakır Hakkari Iğdır Kars Mardin Muş Siirt Şanlıurfa Şırnak Van Bozcaada ve Gökçeada ilçeleridir.

KOSGEB’ e İş Planı Sunmak

Girmek amaçlı sektöre karar verdikten ve işletmenizi fiziki olarak kurduktan sonra bir iş planınızı hazırlamanız gerekir. İş planının özgün olması gerekiyor. Bu onun yetiştirilmesine hazırlanmamalıdır. Şayet bu iş planını destekleyebileceğinizi düşünürseniz, sunacak olan bir ticari şirket ile birlikte çalışabilirsiniz. Ayrıca internet üzerinde daha önce ve destekleme ödemesi almaya hak kazanmak iş planı bulunmaktadır. Buralardan yapılacak işlerin planlamasında yer alacaktır. Bu başlıklar;

 • İşletmenin Genel Özeti
 • Girişimci Bilgileri
 • Başlanacak Olan İşin Nitelikleri
 • Piyasa ve rekabet
 • Hedef Kitle ve Pazarlama Alanı
 • Üretim Süreci
 • Yönetim Planı
 • Finansal Plan
 • İş Kurma Süreci’ dir.
iş-planı-hazırlamak
İş Planı Hazırlayarak Destek Alabilirsiniz.

Güncel Kosgeb Destekleri

Son yıllardaki kadar Kosgeb girişimcilere 50 bin TL faizsiz kredi imkanları sunuyordu. Ancak yeni tasarım tasarımı Girişimciliği Desteklerinin Programı tamamlanıyor. Destek için başvurulara alınmaya başlanmıştır. Verilecek olan destek;

Geleneksel Girişimcilere 60 bin TL’ye kadar,

İleri Girişimcilere 360 ​​bin TL’ye kadar destek olacak.

Destek tutarları hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için linke tıklayınız..

KOSGEB hibe ve sıfır faizli kredi tüm KOSGEB hizmet vern yapılabilmektedir. Eğer iş hazırlığı ile ilgili gereklib paketine sahip olmak, Kos iş planından faydalanmak için proje hizmetinden faydalanabilirsiniz.

Ayrıntılar için KOSGEB’in elbisesi olan 444 15 67 telefonunuzdan bilgi alabilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayınız

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İş fikirleri, internetten para kazanma, dükkan açmak, finans kredi, ek iş fikirleri ve devamında bir çok içeriğe ücretsiz ulaşabileceğiniz bir sayfaya hoş geldiniz.

To Top