Esnaf

KOSGEB Oto Yıkama İş Planı Örneği 2022

KOSGEB yeni girişimcilere 50 bin hibe 100 bin faizsiz kredi verdiği gibi oto yıkama dükkanı taraftarlara da kobi okullarına öğretecekleri. Alıcılar KOSGEB’den destek almak için destek’ başvurusunda bulunan bir iş başvurusunda bir KOSG oto yıkama kampanyasına başvurmak için başvuruda bulunabilirsiniz. Bu size özel olarak ücretsiz olarak proje hazırladık.

KOSGEB Oto Yıkama Nace Kodu

KOSGEB oto sanayide tamirat ve tamir parçası imalatçısı veya bu imalatçı destek hizmeti veren tarafından desteklenmektedir. KOSGEB Nace kodu yer alan G bölümünden küçük perakende satış ve aksesuar, komple ve parça parça parça destek malzemesi. Bu alanlar içindeki oto yıkama işleri için G-4.2 kodu için uygun olanlar için uygundur.

45.2 Motorlu kara taşıtlarının bakım ve onarımı

45.20 Motorlu kara taşıtlarının bakım ve onarımı

Bu oto ve halı yıkama dükkanı açmak isteyen girişimcilerin 2 farklı yöntemi vardır. ikinci birincisi KOSGEB nace kodları arasında G 4.2 kodu ile girişimcilik destek başvurusunda bulunmaktır. Bu yöntem için yapılması ise;

 • 32 eğitimde konaklama,
 • proje geliştirme,
 • Oto yıkamayı açmadan önce ÖN BAŞVURU yapmak ve onay almak,
 • İşletmenin açılması ve harcamaların yapılması,
 • Faturalı harcamaların KOSGEB’den geri planıdır.

Oto sanayi de bir oto yıkama dükkanı açmak için gerekli evraklar, ürünler, evraklar ve giderlerimizdeki detaylar. Kısaca Klasik Halı ve Oto Yıkama;

kosgeb-oto-yıkama-nace-kodu
Kosgeb Oto Yikama veriyor

KOSGEB’E Başvurmadan Önce Yapmanız Gerekenler

İşletmenin Sınıfının belirlenmesinmesi; Dükkanı çarşı veya oto sanayiye yakın bir yerde olabilir. Bu eşyanın asılacağı oto veya dukkanacmak.com işinden seçilecek olan şey çok önemli. Eğer sadece sadece araba yıkamayı tercih edecekseniz, araba yıkamatmak için tercih edecekleri bir yer olması gerekir.

Dükkan yeri seçimi; Ne üzerine iş planınızı dolduracağınıza dukkanac.com karare görmek için, şimdi alışveriş iyi bir yerlerden tutmalısınız. Ortalama 400 metre kare eşit bir halı oto yıkama işyeri için uygundur. Ancak aynı anda çok daha fazla arabayı yıkamasından veya standart model modellerinde, 2.000 metre karelik bir dükkan da tutabilirsiniz.

Piyasaya uygunsunuz; Dükkanı satın alınabilecek bölgede bulunan halk arabasını yıkamak kaç adet var? Yakın çevrede bu işi ücretsiz yapan benzin istasyonu var mı? Bu ve benzer ürünler piyasadaki ürünlerden ve halı oto yıkama donanımınızı kontrol edin. Bu araştırmayı KOSGEB oto yıkama iş planınızda belirtiniz.

Resmi Makamlar İle Görüşün; Dukkanacmak.com güncel durumda veya satın almak için gerekli evrakları yayınlamaktayız, organize sanayiden satın almak için gerekli evrakları yayınlamaktayız. Organize Sanayi Bölgelerinin düzenlemeleri. Yine de basit usul vergiyseniz, esnaf ve kefalet kredi küçük işletmesi şirket veya limited şirket olarak oto işletmesi açacağınız ticaret ticari kapsamlı eğitim hakkında bilgi alın. Vergi dairesine yönelik sanayide sanayide ki esnaf öğretilen hususları.

 • Kosgeb Destek Alanları

 • Köpük tankı fiyatı: 400 TL
 • 200 barlık yıkama tabancası; 2.500 TL
 • Yerli pompalı 200 Bar Soğuk Yıkama makinesi, 100 Lt. Köpük Tankı, 3 Motorlu Islak Kuru Süpürge, 50 Lt. Hava Kompresörü toplam fiyat 6.500 TL
 • ek olarak; (10.000 TL)
 • Hızlı Silecek, Hava Hortumu, Hava Tabancası, Yıkama Çizmeleri, İlaçlama Fısfısı,
 • 7,5 HP Motora sahip pompa,
 • Antapot 4 kollu kurutma makinesi,
 • Koltuk yıkama ve kuaför makinesi, Yeterli güçte hava kompresörü, ıslak kuru vakumlu süpürge,
 • Pasta ve cila makinesi, havalı temizlik tabancası,
 • Lastik temizleme süngeri, silikon çek çek, koltuk fırçalama makinesi
oto-yıkama-kosgeb
Oto Yıkama Köşgeb

Gösteriş gibi, oto yıkamacıların kıyafetlerin bu kadar güzele kıyafetlerindendir. İnternette bazı ticari ürünler toptan fiyatına satmaktadır. Tüm makine üreticisi firmadan satın almak, tek firmayla muhatap olmak üzere sayılır. KOSGEB bu teçhizatı hangi firmadan değildira, garantili olup olup ve piyasa fiyatlarında olup bakmaktadır.

Sahibinden satılık oto halı yıkamai bulabilirsiniz.

 • Oto yıkama ilknda 2.000 TL eğitim programları,
 • Halı ve oto yıkama dükkanını giderleri için; 30 bin lira,
 • Makine ve teçhizatların alımı için 18.000 TL yapabilirsiniz.

Bulerik için küçük olmak için KOBİ’nin yapılması ve e-kobi açısından desteklenmemiz gerekiyor. Bu hibe oranında görülebilecek şekilde %60 ve %90 oranında verileceğinden bu oranda bir oto yıkama işlemi tamamlamanız gerekir.

Bu aşaman sonra kurulabilir. Ancak, faaliyete başlamak için resmidan almak gerekiyor. ile birlikte önceler belediyeye, daha sonra vergi dairesine git gerekli evrak. Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan çalışan ve çalışan girişlerini yaptırmanız gerekiyor. Ruhsat almak için gerekli olan evraklar belediyede manzaraları. Bağlı belediyelerin internet sayfalarından evraklar ile ilgili ayrıntılı bilgiler.

KOSGEB girişlerine 50 bin TL hibe ve 100 bin TL faizsiz kredi veriyordu. Anca, bu Girişimciliği Destek kapsamında; Geleneksel Girişimcilere 60 bin TL’ye, İleri Girişimcilere 360 ​​bin TL’ye kadar destek.

Yorum yapmak için tıklayınız

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İş fikirleri, internetten para kazanma, dükkan açmak, finans kredi, ek iş fikirleri ve devamında bir çok içeriğe ücretsiz ulaşabileceğiniz bir sayfaya hoş geldiniz.

To Top