Esnaf

Kosgeb Unlu Mamuller Pastane Fırın İş Planı Nace Kodları 2022

Fırın, Pastane, Cafe, Börek salonu, ev lokantası, hamur işleri lokantası veya bu tür bir işletme işletmeci girişimcilere KOSGEB 50 bin lira geri ödemesiz 100 bin lirası 2 sene ödenmeyen 150 bin lira sonra devlet veriyor. İster fırına sahip olacak köye üretin, ister gözleme hazırlayıp servis edin veya haşlamış gibi böreği, sigara böreği veya haşlama gibi her türlü türlü üretilmenin üretimine kosgeb destek sağlıyor.

Tabi ki bu gelmek için belirli şartlar, gerekli evraklar ve hazırlanmaları gereken bir iş projesi var. Şimdileri anlatalım.

KOSGEB Desteği ile Fırın veya Pastane Açmak

Esnaflarımız işletmelerini açtıktan sonra KOSGEB’i eğitmekten 3-5 yıl sonra eğitimden faydalandıklarından faydalanmaktadırlar. Aslında bu destek hazırlama ilk hazırlama için, iş gününden önce başvurunun esastır. Daha sonra başlayacak olan ve başlayacaklarına başvurmak için yapılacak bir şeyle başa çıkabilmeleri sağlanmış, bu işlemden sonra işletmeye alınmaya başlayacakların kabul edilmeyecek. Dukkanacmak.com da daha önce bu durumu anlatmıştık. Bu yarın için son 1 sene içinde ekmek yemek yapmakta, yıl boyunca fırına başvurunuzu gerçekleştirin. Bu hikayeden sonra sadece e-kobi filmi sergilenmek üzere farklı projeler kabul edilmektedir.

Destek Alma Aşamaları;

 • Kursa katılıp 4 gün içinde sertifikanızı alın. Eğitimler 32 saat gösteriyor.
 • Unlu mamüller KOSGEB iş planınızı hazırlayın. Eğer hazırlıksızsanız, eğitimden destek olabilirsiniz.
 • Projenizi Onaya sunun ve onaylatın. Kırmızı yeniden düzenleyip onaya sunun.
yöresel-ekmekler
Unlu Mamul İmalatı İçin Açacağınız İşletmeyi Kosgeb Desteği İle Açabilirsiniz.

KOSGEB Unlu Mamüller Nace Kodu

Destek için fırın ve pastanelerin nace kodu İMALAT C bölümünde yer almaktadır. Tam olarak kod listesi ki görselde mevcuttur.

Kosgeb Unlu Mamüller Nace Kodları
Kosgeb Unlu Mamuller Nace Kodları

Burada fırın sahibinin veya girişimcinin başvuracağı asıl kod işi C – 10.7 kodudur. iş planı projesi bu kod ile hazırlanmalıdır. Yine 10.7 ana kodun alt kategorileri olarak, 1-2-3 (71-72-73) kodlarından biri de uygulama. İşletme sahibi hangi alanda yapılacaksa, seçmesi gereken koddur.

Unlu mamuller KOSGEB 4’lü kod şekli için açıklanabilir;

Ana KATEGORİ : C Birinci KOD Sistemi : 10
İkinci KOD: 7 Üçüncü Kod: 1 C-10.71 (dev2)

Onay sonra;

 • Kösgeb Bayilik

 • Ekmek fırını veya makarna dükkanınızı tutun.
 • İşletmenizi ve vergi dairesinden satış duyurusu yaptırın.
 • Belediye, meslek mensupları ve kurumlardan gerekli evrakları ve işyeri evraklarınızı alın.
 • Kosgeb e-kobi kaydının. (işletme yetkisi olarak açılmadan yapılmıyor)
 • Sistem üzerinden destek başvurunuzu gerçekleştirin.
 • Harcamalarınızı kullanın ve faturalarınızı alın.
 • Faturalar ve ödeme ödemesi KOSGEB’e ödeme talebi olarak sunun.
 • Hibe peşin veya 2 yıl geri ödemesiz faizsiz kredinizi alın.

Gıda işletmeciliği, sağlık ve sağlıklı yapılmaktadır. Gıda üretimi yapanlar için tüm ürünler geçerlidir. Belediyelere yapılan başvurularda kendilerine uygulanabilecektir.

Fırın veya Pastane Açmak İsteyenlere Tavsiyeler

Eğer basit usül deftere tabiyseniz, bu iş yeri için bir işyeri belgesine, diğer kullanıcılık belgesine ihtiyaç duyarsanız. Bu belgeyi Mesleki Eğitim Çıraklık Merkezlerinden alabilirsiniz. Daha önce veya bir küçük küçük bakımız, kalfa olarak bakım olarak süreyi bu merkezlerdeya edebilirsiniz.

Dükkan olarak öğreneceğiniz işyerlerinin bu iş için uygun fiziki araştırmayı deneyin. Bu kişiler dukkanacmak.com atölyesinde titiz davranın ve mülk sahibi ile uzun süreli sözleşme yapılır.

Cami, alışveriş merkezi, çarşı gibi ekmek ve unlu mamullerin satışı daha kolaydan yakın tercihlerden.

fırın-makarna
Fırın ve Pastahane Açmak İsteyenlere Tavsiyeler..

İşyeri, okul, hastane, fabrika toplu yemek edinen her ekmek satışından satıştan, firma ve satın alımlarını takip ve satın alınır.

Özellikle okulların kantinleri simit satışı için en uygun yerlerdir. Poğaçanızda tüketeceğiniz her şeyi tüketecekseniz.

Türkiye Fırıncılar Federasyonuna üye olun. Eğer makarnane açmışsa, makarnacılara kaydolun.

Ekmek, Kek, Makarna Satışı İçin KOSGEB Destekleri

Üretim olanakları, KOSGEB perakende ticarete de destek sağlama. Üretim C nace kodu ile destek sağlayan sunumlar, bu satış için de, 47 – G kodlanmış. Aşağıda makarna satışına yönelik kod görüntülenmektedir.

Makarna, börek, çörek, simit, haşhaşlı, gözleme, pide gibi mamuller bunace kodu ile yürüyen iş tesisi projesi ile desteklemeye konu olabilir. Bazı sitelerde bu sektörü ko desteklemeyen mandıraları görebilirsiniz.

Ancak esnaf bu ürünlerle birlikte başka ürünlerde satılanlar, bu kez diğer kategorisini seçmelidir. G – 47.24 nace kodu sadece tek unlu mamullerin satışı için geçerlidir.

Kosgeb satın almaya başlamanızı kurduktan sonra resmi kurumlardan almaya ihtiyacı var. Başvurular için belediyeye gerekli başvuruda bir hafta boyunca yapılacak denetimler ile yapılacak onay yapılacak. Ruhsatınız ile birlikte faaliyete başlayabilirsiniz. Vergi dairesi levhası olması gerekiyor.

Kosgeb tarafından 50 bin TL hibe ve 100 bin TL faizsiz kredi verilmemektedir. Yeni destek tutucular olup, Geleneksel Girişimcilere 60 bin TL’ye kadar, İleri Girişimci ise 360 ​​bin TL’ye kadar destek olacak.

Yorum yapmak için tıklayınız

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İş fikirleri, internetten para kazanma, dükkan açmak, finans kredi, ek iş fikirleri ve devamında bir çok içeriğe ücretsiz ulaşabileceğiniz bir sayfaya hoş geldiniz.

To Top