Tarım

Küçükbaş Hayvan Çiftliği Proje Örnekleri 2022 (100 Koyun Teşvikli)

Küçükbaş, büyükbaş ve tavuklar için çiftlik proje bulunmaktadır. İnsanlardan hangisini planladığına karar veriyorlar. Şahısların sermayeleri kimine yeterli ise ona yatırım yatırımlarıdır. Bunun için, bu işi yapan işletmeler ve projelerdir. İnsanlarla ilgili projeler yaptırarak anahtar teslim işleri kurmuş oluyorlar. Daha fazla da var olan süs eşyasını yenilemek yerine var olan yatırımları yapabilir. Hem kaplayabilecekleri küçük baş gösterebilecekleri büyükbaş hayvanlara göre daha az olanlardır. Küçükbaş hayvan çiftliği örnek proje, ahır projelerini, modern küçükbaş hayvan çiftliklerini basitlerini ve kimlerin bu işi bitirecekleri haberimizde ince.

Küçükbaş Hayvancılık Yetiştiriciliği

Küçükbaş hayvanlara yönelik daha çok revaçta olan bir işti. günümüzde çok fazla oyuncak kentleşmeden dolayı maalesef ki yapılamıyor. Kırsal kesimdeki insanlar da kentlere doğru ölmek üzeren hayvancılık yetiştirmeciliği giymiş durumdaydı. küçükbaş hayvancılığını canlandırması ile yine küçük hayvan hayvancılığını canlandırmak güzel bir iş ile geldi. Devlet köye devre projesi adı altında 24-30 yaş çocuklarına hayvancılık yoluyla para kazanabilecekleri şeyleri 30 bin TL geri ödemesiz kredi veriyor. Siz de küçükbaş hayvancılık yapmak için tasarlanabilir hayvan hibelerine dukkanacmak.com başvuruda bulunabilirsiniz. Bakım eskisi kadar kolay olmayan ile artık eskisinden daha fazla ilgilenmek zorunda kalabilirsiniz. Gelişen teknoloji ile hayvan arabaları da uygulama bulunmaktadır. küçükbaş hayvandan güzel gelirler elde etmek için yapılacak barınacakları yerden olmak için çok büyük özen gösterirsiniz.

Küçükbaş Hayvancılık Yetiştiriciliği
Küçükbaş Hayvan Yetiştiriciliği Projeleri

Küçükbaş Hayvan Yetiştiriciliği Yer Seçimi

Küçükbaş cihaz için seçeceğiniz alan çok önemlidir. Hem kapalı alan şartlarını sağlayabileceğiniz hem de alanları açık alanda gezdirebileceğiniz bir mevki hedeflemelisiniz. Ağılda oluşan dukkanac kokunun halk tercihleri ​​arasında tercih edilecek. Küçükbaş hayvanlar ağılda yetişirler. Ağılın büyüklüğüne boyanacak bir projeyse, örnek resimdeki karar gününden bir proje. arazi fiyatlarının pahalılığından dolayı arazide değilseniz kendi şahsınıza ait olan tarla vb. durumda de küçükbaş hayvan hazırlayabilir. Bu araziye ait de bir arazi arazisi yok ise kullanımdan faydalanarak araziden satın alınabilir, araziden satın alınabilir veya kiralanabilir. Belediyeden satın alma hakkında bilgi almak için satın alınabilir. İki çeşit ağıl bulunmaktadır;

Sundurma Tipi Ağıl Projesi Örneği

Kış aylarının daha az ve kısa geçtiği havanın ne soğuk ne sıcak olduğu kesimlerde tercih edilmektedir. Çatı kısmına ve rüzgara bakan yanı kapalıdır. Kış mevsiminin daha sert geçtiği kesimlerde ise üç yanında kapalı olarak inşa edilebilir.

Sundurma Tipi Ağıl Projesi Örneği
Sundurma Tipi Ağıl Projesi Örneği

Tam Korumalı Kapalı Ağıllar

Kış aylarının sert ve soğuk kullanım alanlarından yararlanmaktadır. Kış kış mevsiminin uzun yollarında tercih edilir. Ek sistem sistemleri sistemller mevcuttur.

Tam Kapalı Tip Koyun Ağılı Örneği

İki bağlantı tipinde temel alınacak düzeyde olması gerekmektedir. Temeli atılırken beton veya taş kullanılabilir. Yapılacağınız ağılın alt temel alınmış toprak veya betondan olacaktır. Ağılın tabanı topraklı zeminden 25 cm üstte olmalı. Minimum ulaşım bir kere temizliği yapılmamaktadır. Bir web siteminin kullanımı için kullanım için eksiksiz şekilde tasarlanabilir;

 • zemin Temel basit, rutubetsiz ve su birikmeyecek şekilde olması gerekmektedir.
 • Küçükbaş hayvan ağıllarının duvarlarını yerleştirmek, briket, briket ve taş kullanılabilir. Ağılın duvarlarını badana yapmanız gerekmektedir.
 • Ağılın çatısıeni ve geniş kapsamlı bir şekilde düşünülemez.
 • çatı örtüsü; galvanizli saç eternit gibi bir şey değildir.
 • Ağılın camları Güneş ışıklarını çok alabilecek durumda olmalıdır. Camların kapakları ağılın içerisinde doğru açılmalı ve vasistaslı (pencerelerin üzerinde yarım pencere modeli) yapılmaz. Hemen 3 meter olmalıdır. Pencereler metal ya da ahşaptan yapılmalı daha sonra da boya yapılmamalıdır.
 • Ağılın seçti Traktörün gireceği şekilde yapılmamalıdır. Bu ağlı temizleme traktörleri tarafından yönlendirilir. Yapacağınız veya yaptırmayacağınız kapılarda, göz önünde bulundurularak kullanıma uygun bir şekilde bir kapı olmalıdır. Kendi tercihinize göre demir kapı veya kapı tercih edebilirsiniz.
 • Hayvanların yemlikleriisterseniz sabit bir yere koyabilirseniz bir şekilde kullanabilirsiniz. Tarım yalnız yemliklerin hayattan 45-50 cm, onun bir küçükbaş için tesisatları 60 cm ve son olarak yemliklerin enleri de 50 veya 60 cm olması gerekir.
 • Havalandırma bacaları içinde toplanacak pis havayı boşaltabilecek kadar geniş genişlikte yapılmaktadır
 • Küçükbaş sağlık çalışanları için suluklara ihtiyaç vardır. Bu sulu koyunların veya diğerlerinin erişebileceği şekilde olabilir. Koyunların erişebileceği şekli hesaplarsak hemen hemen 35 cm yeterli olacaktır. Suluklar kolay kolay paslanmaz metal ya da betondan yapılmalı ve onun suluk da yaklaşık 9-10 litre su konulmalıdır.
 • Hastalanan hayvanlar ve şehirler içinde yaşanacak yerler, koyunlar ve koçlar için seyyar veya sabit çitler yapılmamış. yapılan mekanlarda 2,5-4 metre, yükseklikleri ise 1-1,10 metre olmalıdır.
Küçükbaş Hayvan Yetiştiriciliği Yer Seçimi
Küçükbaş hayvan için en uygun alan seçilmelidir.

Küçükbaş Hayvan Çiftliği Maliyeti

Seçeceğinizlın içindeki iç tasarımına ve hayvan görselleriyle sanal ortamlar. 100 Koyun yetiştirmediğinizi hesaplayabilirdik ağıl iç, hayvan hayvanlar için gerekli olan eğitimleri ve beslenmeleri için gerekli olan gıdaları satın almalarını planlayabileceklerini yapacaklarını tahmin ettiğimizda ortalamalar 500.000 TL. kadar bir sermaye. Aşağıda ortalama Küçükbaş hayvancılık siteleri yer almaktadır.

 • 10 hayvanlık ağıl 20 bin lira,
 • 50 Koyun barınacak ağıl inşaatı 40 bin lira,
 • 100 küçükbaşlık ağıl projesi 80 bin lira

Küçükbaş Hayvancılık Projeleri İçin Devlet Desteği

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Kurumu ve IPARD idaresinde küçükbaş hayvan için yardım ve destek olabilir. Sıcak görünüm şekli ile birlikte, küçükbaş hayvan nakit para yardımı ile. vade süresi 120 bin TL’ye kadar çıkabiliyor. Bu hibeden yararlanabilmek için Tarım ve Kırsalla Destekleme Kurumunun uygun gelişimi için uygundur. 42 ilden anlaşılmazlığı kurmanız gerekiyor. Sabitiller dışında bir yere iş kurmanız halinde TKDK’nın kış mevsiminden yararlanmamanız mümkün değil. Hibe ağılın iç ve dış tesisatta olması gereken bir bütün olacak şekilde kullanılabilir, evin ve sizin için uygun olacak şekilde tasarlanabilir. Unutmamanız gerekir ki, sadece Mevzu sağlar. Net bilgi TKDK satın alınabilir.

Ziraat Bankası ve TKK tarafından yetiştirilmek isteyenlere sıfır ve düşük faizli koyun kredisi verilmektedir. Şartları öğrenip, başvuru yapabilirsiniz.

 • Ziraat Bankası Hayvan Kredilerinde İndirimli İller ve Bölgeler

Küçükbaş Hayvancılık Örnek Projeleri

Küçükbaş hayvan için 3 tip projeyi örnekiziz;

 • 100 veya 200 küçükbaş ile sıcak iklimde ağıl projesi
 • 100 veya 200 küçükbaş ile soğuk iklimde ağıl projesi
 • 100 veya 200 küçükbaş ile karasal iklimde ağıl projesi

Sıcak İklimde Ağıl Projesi

 • Ağılda meydana gelen rahatsız edici kokunun kullanımıyla ulaşılamaz.
 • Taban suyu yüksek olmalı
 • Ağıl; doğuya ya da güneye yapılmamış. Kuzeyden gelen rüzgarlardan etkilenmemelidir.
 • ağıl meyilli arazi üzerine yapılacak.
 • Yapılan bağlantı meraya yakın olmalıdır.
Sıcak İklimde Ağıl Projesi
Ağıl Projelerinin 3 Farklı İklim Türüne Göre Kurulumu Sağlanır.

Soğuk İklimde Ağıl Projesi

Ağıl seçim için kullanılan güvenlik koşullarının en iyisinden faydalanılmış topraktır. Uygulanmakta olan zeminin dikkate alınması gereken bir arazidir. Toprak zemin için altlık kullanılmalıdır. Bu altlığın küçüklüğünde her günli ve her hayvan için 0,5 kg yataklık sap serilmesi gereklidir. Ağıl çatıları, hayvanlar için yapılacak yuvanın en önemli kısmıdır. Soğuk iklimler olan alüminyum trapez çatısı kullanılabilir. Daha ılık veya sıcak ise alaturka kemil kaplaması kullanılabilir. Pencere ve için işler ise; pencerelerin güney cephesine bakılır veya oluşturmaların yönündeki doğru yapılmamıştır. Pencerelerin zeminden yükseklikleri minimum 2-2,30 m olmalı. Kapıların 3 m görünüm ve yüksekliklerinin de 2,75 m olarak. Planlanan planlar uygun şekilde yapılacak seçime göre plan olarak kapı olarak tasarlanabilir.

Karasal İklimde Küçükbaş Ağıl Projesi

Dört kişilik sınıftan bu ağıllarda, toplanmış olan amonyak sistemleri, tıp gibi gazların küçükbaş sağlıkları için borular tasarımlar için tasarlanmalıdır. Havalandırmayı çok önemsemeliyiz. İçerideki sistemlerdeki rüzgara kaptırıp hasta yapabilmez çok yüksektir. doğrudann gelen havanın doğrudan doğruya önle güvenilebilir. Ağıl havalandırmasında en son yıllarda saçak-mahya sistemi yaygınlaşmıştır. Ağıla yeterli havayı arasındak için saçak ve duvar her 10 metre ağılın eni için ise 15 cm yer. Bir de bacalar havalandırma sistemi sistemi bulunmaktadır. Bu havanın yenilenmesini yüksek seviyeye getirmek gerekli ve hayvan barınağının içinde olan havayı düzeltmek amacı ile; baca alanı 1 m2‘yi geçmemesi ve baca maksimumu 100 m2‘ye bir bacadan gelecek şekilde gerekmektedir.

Hayvan evcil hayvandır. Ancak bu işi yapmaktan faydalanabilirsiniz. İşinizi doğru ve dikkatli bir şekilde işletmeniz halinde yüksek gelirler elde edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayınız

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İş fikirleri, internetten para kazanma, dükkan açmak, finans kredi, ek iş fikirleri ve devamında bir çok içeriğe ücretsiz ulaşabileceğiniz bir sayfaya hoş geldiniz.

To Top