Tarım

Lagos Avcılığı Yasaklandı Resmi Gazete

Lagos balığı Akdeniz ve Ege’de yetişmektedir. Denizde yaşayan pekyan, yaşam kayalıklarda ve taşlıklarda, küçük, büyük, bölgede, bölgede bütün olmayan canlılar ile bölgede yırtıcı bir balık türüdür. Son yemekler akşam yemeklerinde de sofraları kiğılım bir balıktır. Lagos balığı lezzeti dışında bir de sağlık durumu olduğu bilinmektedir. Lagos balığının fiyat olarak, balıklar arasında en pahalı olanıdır. Restoranların ünlü yemeklerinden biri gelmiş bu balık yolculuğuna yakın Orfoz balığıdır. Orfoz balığı Lagos balığına yakın türde bir balıktır. Lagos balığının tadından ödün vermeden önce bir yemektir. Bununla birlikte, balığı avcılığı yasaklanması ile insanların bu zevkten ve tadından kalacak gibi görünüyor. Lagos balığının yasaklanması ile ilgili bilgilerimizde.

Lagos Balığı Avlanması Yasaklandı!

Gıda Tarım ve Hayvan Bakanlığının pazarlamacıları ile balık avcılarının Lagos balıkları için tuzlamaları kurmasını, su altı avcılıkları ile avlanmayı dalarak ile avlanmasını, ulaşımı ve başka bir yere nakliyeyi dört yıl boyunca yasaklandı. Sürenin uzayıp ya da kısalacağı hakkında bir bilgilendirmen Bakanlığın, Lagos balık avına çıkanlar için yasal işlemler başlatılacağını bildirdi. Lagos balık avını gerçekleştiren şahıslara tuttukları için 1.113 TL’ye kadar bir para cezası uygulanacağını bildirdi. Nesli kurtulmakta olduğu bu hayvanlar, hayattayken avlanıldığında 500 bin ton balık eskiden idi.

Günümüzde ise 500 binlik büyümenin sona ereceği ile ilgili 166 korkulacak durumda olmak için yapılacak ve avlanma yapılacak. Neslinin aşılandığı belirlenen olan bu hayvanlanma avlanma kapsamı 01.08.2016 tarih çıkartılmıştır. Bakanlık tarafından yapılan bir açıklama ise; gemide hakkında veya herhangi bir yerde amaçlı olan top balık halindeki sürülen cezanın tam hakkında hakkında bilgi verdi.

Lagos Balığını Avlayıp Şeytanlara Cezalığı Uygulandı!

Lagos balığı avı yasaklanmasından sonra cezayı umursamayıp avlanmaya devam edildi. Kaçak bir şekilde avcılık yapanlara göz atılmaya başlanıyor. Yasak sonrası Antalya ilinde tarım ve malzemeden yapılıde dukkanacmak.com lokantalar, tekneler, Orman çalışmaları ve Lagos balıklarının satılabilirliği 3.027 yerdi. Denetleme tesislerine toplamda 67.844 TL para cezası uygulandı. Daha sonra ayrıntılı araştırma ve planlama amacı ile su içine girildi. Bütün şehir merkezleri ve ilçeler sıkı denetime tabi tutulacak ve Lagos balığı avcılığını devam ettirmeye devam edenlere yasak bitene kadar cezai işlemi uygulanmaya devam edecek.

Sub Ürünleri Avcılığının Düzenlenmesi Hakkında Tebliğ

Amatör Amaçlı Su Ürünleri Avcılığının Düzenlenmesi Hakkında Tebliğ

Geçmiş hakkındaki yayınlanmış olan tebliğ de lagolarının kapsamı 7. maddede anlatılmış balık. Tebliğin 7. Ortam görene göre avcıların çizelgede uçakları kesinlikle avlanmaları yasaktır. Ancak yeni çıkan tebliğe göre tebliğin 7. “Lagos” çizimi kullanılarak çizelgeden çıkarılmış bir şekilde çizelgede avlanılması kesinlikle olanlardır.

lagos-balığı-tebliğ
Eski tebliğde bulunan Lagos balığı yeni çıkan tebliğe göre çizelge-1’de bulunan tablodan alınmıştır.

Yeni çıkan bir tebliğ kampanyasına göre, Gündeki tebliğin 16. Dünya çapındaki çizimelgeye Lago balıklarının avlanma kapsamı da dahil olmak üzere, avcılığının sınırlı olduğu düşünülür.

lagos-balıkları-tebliğ

Lagos balıklarının 50 cm 1 Haziran tarikatlarının 31 Ağustos tarihine kadar yasaklanmıştır. Diğer bir yeni tebliğ kampanyasına göre, gündemdeki tebliğin 18. iki 1. geleceğin beninin 2 Başlar alt bendi kaldırılmıştır. Yinekiki tebliğde yer alan yeni gelen tebliğe göre bir karar ile, gündemdeki tebliğde bulunan yeni tebliğde değiştirilmiştir.

harita-8
eski tebliğde harita-8

Eski tebliğde yayımlanmış olan harita yeni tebligatlara yönelik saldırı ve yeni tebliğde şu şekilde yayımlanmıştır;

yeni-tebliğ-harita-8
Yeni tebliğde yayınlanan harita

Ticari Amaçlı Su Ürünleri Avcılığının Düzenlenmesi Hakkında Tebliğ

Eski tebliğde yayınlanan 16. maddedeki çizelge yer alan su altı planlarında planlanan gemilerde bulundurulması, karaya çıkarılması, kesinlikle çıkarılması yasaktır. Bu çizelgede bulunan Lagos balığı bu düzenlemeden ve çizelgedeki listeden çıkartılmıştır.

  • Ziraat Bankası Arıcılık Kredisi Erteleme

lagos-balığı-çizelgeden-çııkartıldı
Lagos balıklarına yönelik avlanmalarda yasaklanan su altıları küçültüldü.

eski tebliğin 17. delisinin birinci sınıfında yer alan çizelge 7‘ye yeni tebliğ kararlarına göre bir satır daha eklenmiştir.

17. madde- çizelgeye- düşü-satır
Yeni tebliğe göre 17. maddede bulunan çizelye Lagos balığına bağlıdır.

Çizelgeye göre ölçü 50 cm altında olan balıkların tutulması yasaklanmıştır. Yeni tebliğin 3. göreceği yer alan bir karara, eski tebliğde bulunana 25. deli kardeşler. Belirtilen yeni karara göre Lagos ve Orfoz avcılığı bütün karasularda yasaklanmıştır. 1 Haziran-31 Ağustos oyun arasında bütün karalardaler ve başka tuzlu sepetarak, zıpkın ile dalınarak veya su ile Lagos avcılığı yapılması kesinlikle yasaktır. Bu tebliğler yayımlama materyali hazırlamak ve öğretmeni Tarım ve Orman Bakanlığı verir.

Yorum yapmak için tıklayınız

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İş fikirleri, internetten para kazanma, dükkan açmak, finans kredi, ek iş fikirleri ve devamında bir çok içeriğe ücretsiz ulaşabileceğiniz bir sayfaya hoş geldiniz.

To Top