Esnaf

Market Açmak İçin KOSGEB Kredi Veriyor mu? 2022

Süpermarket, mega market, bakkal ve şarküteri açılış başlangıçEB Market Açmak İçin KOSG Kredi Veriyor mu? sorusuna yanıt arayan. Girişimciler; Kosgeb KOBİ’lere destek veriyor, büfe veya bakkaliye almak isteyenlere destek yok mu? demektedir.

Popüler işlerinden biri olan bu pazarlardan mahalle, hazır bir marketten para kazanabileceğiniz, bayilik alarak da açabilirsiniz. Tabi dükkan hazırlamadan önce yapılması gereken bir çok iş var. iyi bir iş planına bağlanmak için gerekenlere değinmek istiyoruz. Ekomini içine bakabilirsiniz.

Kosgeb Market Bakkal Desteği 2022

Bakkal market gibi perakende programa yönelik uygulamalar KOSGEB’in Geleneksellik Destek. KOSGEB’in girişimcilik programı kapsamında 60.000 TL’ye kadar hibeden faydalanabilirsiniz.

Bakkal marketi açmak için Kosgeb hibe alanından faydalanmaktan faydalanmak için gereken bir büyüklükte bir bütçeniz olması gerekir. Kurumlar tarafından verilen krediler için değil, iş yerinin büyütülmesi, yeni ürün veler satın alma, modernizasyonu için verilmektedir. Elinde hiç sermayesi olmadan KOSGEB için uygun değildir. Ancak bugün dükkan satılık alıcılar, işyerlerini açmadan önce, dükkan sahibinden, toptancı ve diğer kullanıcılar gider ile görüşp anlaşarak ödemeyi yapabileceklerinden kosgeb’de ödeme yapabileceklerinden sonra tahsil edilecek anlaşılabilmektedir. KOSGEB’den pazar almanın tek yöntemidir.

İster küçük bir büfe, ister bir bakkal, ne iş bitecekse bitecek iyi bir iş planı hazırlamalısınız. Bu iş planında, dükkan açmak için tasarlanma aşamasından, olası potansiyelinin toplama aşamasında, tahmin edilmesi gereken, giderilebilecek kadar büyük bir noktaya kadar incelemeniz gerekiyor.

öğrenimi banka kredisi vermektedir. Bankaların bir üniversite öğrencisi olduğu işletme kredisi ile market mümkündür. Ancak birçok kişi, kosgeb hibesi, devlet kredileri, 0 faizli iş yeri, geri ödemesiz kredisi ile dükkan açmayı hedeflemektedir.

Kosgeb onun ne kadar iş kuranlara destek ayet de, hiç paranız yoksa, ihtiyaç kredilerine yönelebilirsiniz. Çünkü arzlarınızı, harcamalarınızı faturalandırdıktan sonra para veriyor.

kösgeb-destekli-market-açmak
Kosgeb Destekli Market Açmak

Bakkal Dükkanı Açmak Ne Kadara Mal Olur?

Dükkanın açılacağı yere ortalama göre 50.000 TL. ile 300.000 TL. arasında değişmektedir. Ara sokaklarda küçük çaplı bir dükkanlar ile çok küçük çarşıda, bir dükkanda çok fark vardır. Kosgeb Market iş örneği boyutlandırmak için faydalı olacaktır.

Ustalık Belgesi Gerekir mi?

Bakkaliye açabilmek için sermaye ile birlikte Mesleki Eğitim Merkezlerinden çok kullanışlı bir Açma Belgesi tahmin edilmektedir. Ayrıca işyerinde çalışanlar için hazırlanmış planlardır. Bu belge Halk Eğitim Merkezlerinde açılan kurslarda verilmektedir.

 • Kosgeb Destekleme Şartları

Vergi Dairesine Verilecek Olan Evraklar

İlk olarak işyerinizi bildiren bir form doldurmanız gerekiyor. TC kimlik belgenizin fotokopisini, adres belgesini, dükkan için kiraya kontratını işe başlarken da dosyaya ekleyebilirsiniz. Bu evrakları vergi dairesine incelemeler gözden geçirmelerde, herhangi bir eksik ya da hata görülmezse vergi levhası olacak. Çünkü artık vergi mükellefisiniz.

Belediyeden Ruhsat Alın

Belediyeden ruhsat almak için de teslim alma gerekli evraklar vardır. Ancak bu evraklar içinde bulunulan belediyeye göre vitrinler. Bu belediyelerin internet sayfalarından ruhsat almak için gerekli olan evrakların muayenehanesine gidiyoruz.

İlgili Esnaf ve Sanatkarlar Odasına Kayıt Olun

Bu aşamalardan sonra ise sıra Esnaf ve Sanatkarlar Odasına kayıt oluyor. Bulunduğunuz durumda ile ilgili olan kayıt olmanız gerekiyor. Buraya da teslim olması gereken evraklar bulunmaktadır. Bu evraklar;

 • Ustalık belgesi (Gereken sektörler için)
 • 3 adet vesikalık fotoğraf
 • TC kimlik belgesinin fotokopisi gerekmektedir.

KOSGEB Market Desteği 2022 Ne Kadar?

Kosgeb marketi 2022 yılında 60 bin liradır. Kosgeb tarafından girişimcilik destek programı kapsamında 60 bin lira hibe pazarı açmak mümkündür. Piyasa kullanıcılarından bu hibelerinden faydalanmak için öncelikle, Kosgeb kurma kredisi almak için uygulamalı girişimcilik konusunda ne yapmanız gerekir. Bu eğitim kapsamında muayene edilmemektedir. Bu sertifika ile işletmeyi açmak isteyen girişimci, faizsiz ve geri ödemesiz kredi kullanmak için.

Kurslar online olarak herhangi bir ücret talep edilmeden Kosgeb resmi web sitesi üzerinden gözden geçirmelu olanlar hakkında bilgi verilmekte ve eğitim verilmesi hedeflenmesi gerekmektedir. Kurs eğitiminden sonra içerilmektedir. Kursta, iş planı bilgilerin nasıl hazırlanacağı ile ilgili verilmektedir. Bu eğitim kurslarında kendi planlamalarını yapacak kişiler öncelikle iş planlarını oluşturmalıdır. Bu iş planını oluşturabileceğiniz gibi danışmanlık hizmeti veren firmalardan destek alabilirsiniz.

Kosgeb, girişimcilere yeni başlayanlar adı altında 60 bin TL hibe vermektedir. Kredilerin alanları Kosgeb tarafından hedeflenmiştir. Hibe olarak verilen 60 bin TL;

 • İş yerinin ilk dağıtımı olarak sorgusuz sualsiz 5.000 TL hibe. 30 genç kullanıcı ya da engelli, kadın, gazi ve şehit yakını düşmek için + 5.000 TL ilave ilaveten kış mevsimi. İşetme sermaye şirketi ise bu kez doğrudan 10.000 TL yapabilirsiniz. Açılış olarak toplamda en fazla 10.000 TL hibe alabilirsiniz.
 • 1 ile 12 ay programda çalışan personeller SGK prim ödemelerine göre en fazla 20.000 TL kadar hibe edilir.

Buna göre;

 • 180 ile 539 gün pirim ödemesi için 5.000 TL
 • 540 ile 1079 gün pirim demelerine 10.000 TL
 • 1080 gün doğrultusunda 20.000 TL hazırda bekletme.
 • Yılda 365 gün ama günü olarak ortalama olarak 249 gün olacaktır.
 • 3 dönemler halinde kullanımda durumda 10.000 TL.
 • 4 dönemler halinde çalıştırılırken de 20.000 lira yıl sonunda.

İş yolundaz tehlikeli işler sınıfında 5.000 TL daha güvenli.

Toplamda ilk senesinde en fazla 35.000 TL hazırda bekletme.

Destekler hakkında ayrıntılı bilgi almak için tıklayınız.

Yani Kosgeb girişimcileri toplamda 150 bin TL ile destekliyor. Hemen iş planınızı hazırlayarak Kosgeb’ e başvurun.

Kosgeb Bakkal Market Nace Kodu

Bakkal perakendede perakende ticarette (belirli bir mala tahsisda eğitimde gıda, veya yemek pişirmek perakende ticaret) 47.11.01 nace kodu mekan yer almaktadır. İş isteyenler bu kod ile başvurmalısınız.

NACE REV 2 KODU SEKTÖR ADI NACE TİPİ
47.11.01 Bakkal perakendede perakende ticarette (belirli bir mala tahsisda eğitimde gıda, veya yemek pişirmek perakende ticaret) G
47.11.02 Süpermarket ve hipermarketlerde yapılan perakende ticaret (belirli bir mala tahsis edilmişda yemek pişirmek veya perakende satış ticaret) G
Kosgeb Bakkal Market Nace Kodu

Kosgeb hakkında bilgi verilmeye devam edilecek. . Marketten isteyenlere destek olmak Geleneksel Girişimcilere 60 bin TL’ye kadar, İleri Girişimcilere 360 ​​bin TL’ye kadar destek.

Destek hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Yorum yapmak için tıklayınız

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İş fikirleri, internetten para kazanma, dükkan açmak, finans kredi, ek iş fikirleri ve devamında bir çok içeriğe ücretsiz ulaşabileceğiniz bir sayfaya hoş geldiniz.

To Top