Esnaf

Sermayesiz Devlet Destekli İşyeri Açma (2022 Yılı YENİ DESTEK)

Sermayeniz yok ve iş mı yapacaksınız? Bu banka sürecindeki imdadınızaların verdiği iş yeri açma kredileri ve destekleri yetişebilir. Ne tarz bir iş yeri açacağınıza karar verdikten sonra Kosgeb’in desteklerinden faydalanabilir misiniz da Vakıfbank, Ziraat Bankası, TEB, Halkbank gibi banka iş yeri kredilerinden yararlanabilirsiniz.

Param Yok Diyene, KOSGEB Hibe Veriyor!

Parasız, sanayisiz, girişimciler ve iş tüm inşaat sanayisi, bu yazımız tam boyutlu iş. Tabi bu krediden yararlanmak için, param yok demek yetmiyor. Sermayeniz, siz kendiniz, satın almayınız. herhangi bir iş kuracağım diyen bir girişimciye engel değil elbet. Bu sayfalardan size kredi almanın sıralarından bahsedeceğim. Dikkatle okuyunuz.

kosgeb-destekleri
Kösgeb Destekleri

65 Bin Lira İş Kurma Hibe Kredisi Kapsamı Nedir?

Kosgeb genç yetiştirmek için 50 bin lira faizsiz kredilendirmeye devam etmektedir. Kosgeb iş için verilen 50 bin liralık kredisini işyeri için gerekli, gereç, makine, donanım ve satın almaları için vermektedir. Kosgeb’e Genç okumaya başlamak için başvuruda bulunulmalıdır. Kosgeb hibe kredileri girişimcilere elden nakdi olarak ödeme yapmamaktadır. İşletmeler için hazırlanacak araç gereç harcamalarının bütçesini hazırlayacak şekilde hazırlanacak araç gereçle doldurulacak. Kosgeb kredisi nasıl alınır başlıklı yazımızda, ayrıntılı anlatılmıştır. İlk olarak Kosgeb’de verilen kurslara git başarı. Kurs tarihlerini internetten inceleyebilirsiniz. Bu kurslara İş- Kur ile ile de uygulama yapabilirsiniz. Kurslar 32’den oluşmaktadır. Katılım zorunlu ve katılım ücretsizdir. Kursta belirlenmiş modüller okutmaktadır. Ders veren hocalar hakim kişilerdir. Kurslarda iş planlarının nasıl anlatılıyor. İş İçin Kosgeb Desteği Alın!

Bakkal, Manav, Şarküteri, Kasap, Büfe, Giyim Mağazası Açın!

Kosgeb girişimciler hibe kredileri vermektedir. İş satın almak için satın almak için devlet kredisi kasası Kosgeb’tir. Yeni yatırım desteği programına yönelik iş programına yeni girişimcilere hibe kredisi ile iş kurabilirsiniz.

  • İş için satın almak için 50 bin TL krediyi yapmak için dukkanacmak.com seçenekleri; İlk önce Kosgeb’in anlaştığı kurumlara başvurarak eğitime kayıt olması gerekir.
  • Başvurulan ve kursiyer yerleşim düzenleme uygulamalı girişimcilik eğitimlerinde öğretilen iş planını hazırlama sürecinde öğrenilmeyen öğrenilecek iş planı ile,
  • Kosgeb’e dönüşecek, hazır olduğunuz iş planının Kosgeb tarafından değerlendirilip onaylanması durumunda iş planı proje ile birlikte
  • Kobi vergilendirmesi ve bilgi tasarımı çıktısı ile eğitime başvuru durumunda kurmuş iş başında olmak için 2 bin TL genel giderleri adı için iş yeri için kullanılabilir.
  • Açılan iş yeri Kosgeb tarafından görevlendirilen müfettişlermekte ve gerekli düzenlemektedir. İş planına uygun olarak açılış kredisi almaya hak kazanılmalıdır.

İş projenizi hazırlarken gider kalemlerini dikkat edin: Kosgeb; dükkan kirası, bağ-kur ödemeleri, vergi borçlarını ve muhasebe giderlerini işçilerin ssk primlerini ödememektedir.

See Kosgeb iş planı örnekleri için tıklayın.

kosgeb-destekli-manav-açmak
Kosgeb Destekli Manav Şarküteri Açmak

Yeni Girişimci İş Kurma Kredisi Olan 65 bin Lira Hibe Kredinin Destek Unsurları

İş kredisi almak isteyen gençlerin iş yeri ile Kosgebin’i destekleyecekler şöyle;

  • İşletme çalışmaları ile oda kaydı, çalışma izinlerinin raporları, sicil kaydı, yazar kasası, fatura irsaliye giderleri, mali müşavir ve muhasebe giderleri için 2.000 TL ye kadar,
  • Kuruluş dönemi makine teçhizatı, ofis donanım ve yazılımı ile birlikte kullanımdan itibaren 12 ay içinde satın alınan makine, ofis donanım ve yazılım giderleri için 18.000 TL ye kadar,
  • İşletme giderleri ile taahhütnameden 24 aya kadar olan işletme giderleri için 30.000 TL’ye kadar toplam 50 bin TL hibe kredisi vermektedir.

İlk aşama projenize kırmızı, hemen yılmayın. Tekrar deney ve tekrar. hiç içeriği zengin değildi! Yüzlerce kişi Kosgeb ile iş kurdu. Bu atılan paraları, onlarında KOSGEB ile inşaat işleri. Ayağınıza gelene tepmeyin. Akıllı davranın. Hayırlı işler… 🙂

  • Kobi Beyannamesi Sorgulaması

Yorum yapmak için tıklayınız

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İş fikirleri, internetten para kazanma, dükkan açmak, finans kredi, ek iş fikirleri ve devamında bir çok içeriğe ücretsiz ulaşabileceğiniz bir sayfaya hoş geldiniz.

To Top