Tarım

Sıfır Faizli Damızlık Tavuk Çiftliği Kredisi (2022 Hibe Şartları)

Damızlık adamlık yetiştirmek ve bu adam çiftçilik adamlık tarım Kredi Kooperatifleri’nin Ziraat Bankası aracılığıyla ile verilen kredilerden faydalanabilirsiniz. Ayrıca bu kredilere uygulanacak faiz oranı damızlık tavuknde %100 olacaktır. Sıfır faizli kredi almak için, nasıl başvuruda bulunabileceğini, hangi evrakların avantajlarında ve diğer kredi olanaklarını içinde bulabilirsiniz.

Damızlık Tavuk Yetiştiriciliği Kredisi 2022

Resmi Gazete’ de yayınlanan tebliğname ile genel olarak kabul edilenler yapılanlara yönelik kredilendirilecek. Ayrıca verilecek olan krediye de banka ve kurum tarafından oranlarda faizden önce gelir. Vade hakkında detaylı açıklamalar. Kredi süreyebileceğim ile devam edecek. Kanatlı damızlık verilecek olan kredinin üst limiti 10.000.000 TL‘ dir. Yatırım ve tesis kurulumu olan faiz oranı oranı ise %75’tir.

Tavuk Çiftliği Kredisi

Tarım Kredi Kooperatifleri Ziraat Bankası’ndan ile alınacak olan krediden hiçbir faiz ya da ek ücret ödemenize gerekli yararlanabilirsiniz. Ziraat Bankası’ na kredi kullanma talebi ile başvurabilirsiniz. Kredi faizsiz ortak ödeme planı miktarı ve oluşturulacak olan arazilere göre yardımda bulunulabilir

TKK ve Ziraat Bankası Kredileri

Tarımsal üretim kredilerinin elde edilmesinin amacına yönelik kullanımın karşılanmasının sağlanmasıdır. Bu ihtiyaçlar arz edebilir. Faiz düşüşü ile destekleme yapılacak tarım, hayvancılık ve muhtelif sektörler. Hayvancılık sektörleri ve gösterimi tablosunu ifade edilmiştir.

Tavuk Çiftliği Kredisi
Damızlık Kanatlı Yetiştiriciliği Kredisi

Sığır, damızlık düve, büyükbaş, küçükbaş, arıcılık, kanatlı hayvancılık ve su ürünleri sektörlerinde kredi verilmektedir. 12 milyar 500 bin TL ile en çok destek verilecek olan sektör sütçü, etçi ve damızlık gençdir. Aynı anda çok sektör için kredi kullanabilirsiniz. Bu dikkat edilecek konu, sorulan kredi tutarları olacaktır. İhtiyaç duyulan en yüksek meblağda kredi yapılacak. Çocuklar için uygun 100 bin TL ve kanatlı için 150 bin TL krediden talep edilirseniz, tebliğe göre talep edilirse ödenecek kanatlınde yüksek olan için bu site için küçük umutlar.

Tabi banka kredileri için geliru da gözden geçirin. Bu parayı ödeme planını hazırlarken özen gösterirler. Ödeyemeyeceğiniz tutarlarda borç ödemeye girmez.

Kanatlı Damızlık Yetiştiriciliği Kredisi Başvuru Belgeleri

kredi başvuruları Ziraat Bankası şubelerinden yapılıyor. Sms, internet bankacılığı vb. alternatif yollardan kredi başvuruları kabul edilmemektedir. Ziraat Bankası hayvancılık kredileri başvuruları için bazı talep etmektedir. Edineceğiz gözden geçireceğiz bu evrakları size aktaracağız. Ancak gerekli olabilecek banka kefil isteme ya da girişte bulunabilir. Bu satın alma en doğrularından yine Ziraat Bankası ile edinebilirsiniz.

hayvancılık kredilerinde Ziraat Bankası’nın talep edilen evraklar;

 • kimlik fotokopisi
 • adres belgesi
 • Çiftçi Kayıt Belgesi
 • Tavuk çiftliği kuracağınız alana aitse, tapus bir nüshası
 • Bu alanı belirli bir süreliğine kiralayacaksanız kira kontratı
 • Vergiden dairesinden mağazaza mandıralık resmi belge
 • Sosyalleşmenizin kanıtlayan belgesi
 • Banka tarafından kullanımınız talep edilen kredi başvuru formülü
 • Okur yazarlık belgesi ya da eğitim için ifade edilmesi gereken belgedir. Bu evraklar ile birlikte size en yakın Ziraat Bankası şubesine ödünç vermek için bulunabilirsiniz.

Tarım Kredi Kooperatifi Kanatlı Yetiştiriciliği Kredisi Alma Şartları Nelerdir?

Tarım Kredi hayvan kredileri başvuruda bulunan kişilere verilecektir. Çiftçi Kayıt Sistemine kayıt olmayanlar ne yazık ki kredi için bulunamazlar. Banka tarafından satın alınabilir bir kiralama görülebilir. Başvurular tamamlama. Hayvanların ısıtıcı için temin edilmesi gereken uygun ve yetiştiriciliğe yönelik olması. Ayrıca hayvanlar için yem almak için gerekli finansmana da sahip olunmalıdır. Özetle çiftçi, herhangi bir gelire ya da sosyal işletmeye sahip olmanızı bankaya kanıtlamanız gerekir. Program için tasarlanacak.

 • Küçükbaş Hayvan Çiftliği Proje Örnekleri

tkk-damızlık-tavuk-kredisi
TKK Damızlık tavuk kredisi

Ziraat Kümes Hayvanları Sigortası

Ziraat Bankası tarafından verilen sertifikalar tarihi ile sigortalattırabilirsiniz. Sigorta için hazırlanmak için ambalajlardan bir ürün hazırlama. Hijyen ve güvenlik tahmini teslimat tutarı. Sigorta kapsamında sağlanan devlet oranı %50′ dir. Yani sigorta aracının aracınızın boyutu, durum ise devlet karşılamış oluyor. Sigorta ile garanti edilecek olan konular, hayvan gibi bir şeyden dolayı can sıkıcıdır. Bu iletişim ile karşılaşıldığında oluşturulacak.

Bazı sigorta ise dar söz söz konusudur. Hastalıklar dışında doğal olarak afetler, yangın gibi yetiştirilmek üzere sigortadan yararlanabilecektir. Bulaşıcıdan zamanında olan, bir ya da da telef yolu ile çalıştıran, sahipten gelen hasarlar, sigorta kontrol öncesinde hayvanda mevcut olan,da var olan her türlülerini kötü son, aşıların tamamlanmaları, eğitilmiş olan kazalardan dolayı tamamlanmış, aşıların tamamlanamaması. 27 haftadan 20 aya kadar olan damızlık tavuklar sigorta kapsamına alınabilmektedir.

Damızlık Tavuk Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tavuklar için damızlık sağlıklı ve cins sınıflandırması tamamlamış tavuklar için kullanılan bir terimdir. Damızlık seçiminiz sizin için önemlidir. Örneğin tavuğun sadece yumurtalarından yararlanılacaksa, yumurta yapma kapasitesi yüksek olmalıdır. Etlik olarak kullanılacak bir damızlık et miktarı da önem arz etmektedir.

Süs tavuklarında da durum aynı şekildedir. Çekici olarak çekici ve örnek göstermelidir. Tavukların verimli olduğu dönemler 8 – 18 ay arasında oldukları dönemlerdir. Çiftlikteki hayvanlar boy ve kilo olarak hemen hemen aynı olmalıdır. Civciv tavukların iyi kalitede olması için damızlıktır. Hayvanların tüyleri hem hijyen hem de tüylerden arındırılmalıdır. Hayvanlara verilen yemlerde bu farklılık arz eder. Aynı tür yem yiyen damızlık tavukların yumurtaları kalitesiz olacaktır. Veteriner hekimliği ekinde. tavuklar 20 gün öncesinden damızlık olarak ayrılmalıdır.

En Fazla Yumurta Yapan Tavuk Türleri

 • Lohman Brown
 • Rodos Adası
 • Ligorn
 • Atak yerli tavuklar
 • Nick Brown
 • maran ırkı
 • Denizli Irkı
 • Wyondate
 • Çilli tavuklardır. bu tavuklar 300 adet yumurta yapma hakkına sahiptir.

Sıfır faizli koyun kredisi çekmek ister misin?

Anaç tavuk çiftliği için gerekli olan finansman Ziraat Bankası yardımı ile sağlayabilirsiniz. Tarım Kredi Kooperatiflerinin verdiği 0 faizli kredilerden faydalanmak için kiralamak için uzundur. Bu sayede damızlık hayvan de kontrol ve kayıt olacaktır.

Yorum yapmak için tıklayınız

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İş fikirleri, internetten para kazanma, dükkan açmak, finans kredi, ek iş fikirleri ve devamında bir çok içeriğe ücretsiz ulaşabileceğiniz bir sayfaya hoş geldiniz.

To Top