Esnaf

Solucan Gübresi Üretimine KOSGEB Devlet Desteği 2022

KOSGEB, yetiştiricilere yönelik teşvikleri desteklemekte ve desteklememelerini ekonomiyi güçlendirmektedir. Girişimcilere hibe desteklerinden biri de yetiştirilmesi hibesiyön. Bu destek, özellikle çiftçilik ve ziraat ile uğraşan girişimciler için önem arz etmektedir. Bu yazımızda doğurganlık, uygulayan üremesi üretimi, doğurganlık fiyatı, kırmızı ürün üretimi, organik gübre üretimi, KOSGEB ürünleri yetiştirilmesi, uygulayan gübresi üretimi devleti, doğal gübresi fiyatları ve güçlü gübresi üretimi karlı mı gibi pek çok konu hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Solucan Gübresi Üretimi Devlet Desteği

Solucan üremesi üretimine devletler verilir. KOSGEB küçük çocuklara, ziraat ile kullanıma yönelik KOSGEB yetiştirilmesi veriyor. Yurdumuzda, yetiştirme yetiştirme desteğini azaltıp organik yetiştirme artırmaya yönelik olan bu, unutulmuş sektörlerin yeniden tasarlamak da amaç. KOSGEB üretimi tesisi istenebilecek girimciler, KOSGEB tarafından kullanım yerine getirip bu destekten faydalanılabilir.

Solucan Gübresi Üretimi Nasıl Alınır?

Solucan üremesi üretimi KOSGEB aboneliği ile işletmenizi kurabilirsiniz. KOSGEB, ilk şart olarak ”girişimcilik belgesi’ talep edilmektedir. Bu belgeyi almak için uygulamalı girişimcilik eğitimine katılmamanız gerekir. Uygulamalı girişimcilik eğitimine e-devlet üzerinden başvurabilirsiniz.

Sisteme girdikten sonra aramalar ”Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Katılımcı Başvurusu” yazıp ”uygulamaya git” tıklayın. Açılan pencerenin sağ üst öğeleri yer alan ”yeni başvuru” bilgileri formdaki alanları doldurun. oğlum olarak ”kayit” deyin ve işleminizi tamamlayın. Eğitim eğitiminden alınmış olacak ve kurum boyutu kaydı. Eğer başvuru durumlarında var ise kurum, ön ödeme yapmaktadır. Bu doğrultuda hayırlıklı olmak.

Solucan Gübresi Hibe Desteği Başvurusu Nasıl Yapılır?

KOSGEB için hazırda yetiştirilir için ilk etap girişimcilik belgesi alıp işletmenizi kurmanız gerekir. İşletmenizi kurarken tüm işlemlerinizi faturalandıracaksınız çünkü bu faturalarınızı ile başvuruda bulunacaksınız. Girişimcilik belgeniz ve faturalarınız ile birlikte KOSGEB’e başvuruda bulunabilirsiniz.

Solucan üremesi hibesi başvuru formu şu şekildedir:

 • KOSGEB veri tabanına kayıt olma.
 • E-KOBİ Programı girişimi ”Yeni Girişimcilik Destek” için bulunmalısınız.

Yukarıdan siparişten sonra kurum tarafından istenen belgeler ve faturalar ile birlikte başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Solucan Gübresi Üretim Tesisi Hibe Desteği Miktarı

Girişimcilik belgesi. sonra iş yerinizi kurabilirsiniz. Eğer işletmeyi işletmenizi, bu belgeyi tüketebilir durumdayken faydalanamayacak durumdasınız. 2022 üretimsi üretim tesisi hibenin kabul edilmesi 65.000 TL’dir.

Yukarıda anlatılanlar gibi, girişimcilik desteklerinde, 5.000 TL’lik tanıtımlar; sermaye şirketlerinin işletmeleri için 10.000 TL hizmet vermektedir. Performans destekleri de minimum 5.000 TL ve maksimum 20.000 TL’dir. Sertifika üretimi ise 5.000 TL’dir. Kadının kadın, genç, engelli, gazi ya da yüksek derecede yakını olması vazında ise bir performans dönemindeki tutarlara 5.000 TL eklenmektedir.

 • Cafe İş Planı Örneği

Solucan Gübresi Üretimi Desteği Kimler Alabilir mi?

KOSGEB üretisi üretimi için ile diğer organik gübre üretimi destekleri arasında fark yoktur. İleri Girişimci Destek Programı ile girişimcilere 365.000 TL’ye kadar destek olacaktır.

KOSGEB sektörler arasında, uygulayan üremesi üretimi NACE kodu 20.15.01 olarak donanım. Bu yatırım alanından faydalanılmakta olan kişiler desteklenebilmektedir.

20.15.01 kodu: ”Fosfatlı veya fosforlu gübreler, iki (azot ve fosfor ve fosfor ve potasyum) veya üç besin maddesi (azot, fosfor ve potasyum) içeren gübreler, sodyum nitrat ile diğer kimyasal ve mineral gübrelerin imalatı”

KOSGEB Solucan Gübresi Üretimi Kapsamı Kapsamı

NACE kodu 20.15.01 olan ve orta-yüksek teknolojiler içinde bulunan uygulayan üremesi üretimi Önümüzdeki günlerde, KOSGEB 200.000 TL’ye kadar Makine tarafından-Teçhizat ve Yazılım tarafından duyurulur. Gerçek kişiler için 5.000 TL yayıncılık; sermaye şirketleri için 10.000 TL dağıtılır. Mentorluk, bakım ve işletme koçluğu 10.000 TL olup, 5.000 TL’dir. Performans kapsamında, birinci ve ikinci satış indiriminde promosyonlara en az 5.000 TL maksimum 20.000 TL destek verilmektedir.

Solucan Gübresi Üretim Desteği Alma Şartları

KOSGEB kredilerinden yararlanmanın bazı koşullarda bulunmaktadır. KOSGEB ürünleri yetiştirilmesi için gerekli olarak aranmaktır. KOSGEB başvuru hazırlık genel olarak şu şekildedir:

 • TC vatandaşı olmak
 • 18 büyük olmak
 • Uygulamalı girişimcilik eğitimlerine katılmış olmak ve girişimcilik belgesi almak
 • KOSGEB veri tabanına kayıt olmak
 • Beyanname doldur

KOSGEB Makine Satın Alma Desteği

İşletmenizin kurulumundan sonra donanım için kullanıcıları kullanmak için üst sistem 18.000 TL olan hibe verilir. Eğitimden eğitimden sonra satın alma hakkında bilgi öğrenilmesi 35.000 TL ise bu ödenecek faturalar ile KOSGEB’emesi ile ücretin %60’ı girişimciye geri verilmektedir. KOSGEB’in değerlendirmesinden sonra makine satın alma işleminiz gerçekleşebilir. Ödemeler ise uygulama yapılmamaktadır.

KOSGEB İşletme Giderleri

KOSGEB işletmeleri giderleri, faaliyette olduğu yerde kira işçi, elektrik vb. 30.000 TL’ye kadar harcamalarına kadar ödeme verilebilmektedir. Giderlerin %60’lık 2 yıl boyunca desteklenebilmektedir.

Solucan Gübresi İş Planı Hazırlanması

Solucan üremesi üretimi hibesinden faydalanmak için iş planınızın olması gerekir. kurmuş kaynak üretim tesisi için iş planı projesini hazırlayarak KOSGEB’e teslim edilir. Eğer iş planını nasıl hazırlayacağınızı bilmiyorsanız, tarım gübresi iş planı, Tarımsal gübreleme KOSGEB iş bitkisi örneği inceleyerek kendi planınızı oluşturabilirsiniz. KOSGEB iş planında neler yer alır diyorsanız işte bazı başlıklar:

 • Kurucu kuruma ve eğitimlere ait genel bilgiler
 • İşletici derslera ait bilgiler
 • İl/ilçe bilgileri
 • Yerleşim yeri ve fiziki yapı bilgileri
 • Stratejik yön/misyon/vizyon
 • Sunulacak olan hizmetler ve bedelleri
 • organizasyon yapısı
 • yönetim yapısı
 • İş modeli
 • gelir kaynakları
 • Tahmini 3 sene için gelir ve giderlerin hesabı
 • faaliyet planı

Kırmızı alıcı Solucanı

Solucan gübresi tesisi isteyenlerin tercih ettiği cinslerden birisi ”Kırmızı alıcı Solunanı”dır. Bu türdeki ürünler en az 3000 adet olarak satılmaktadır. Kırmızı puanların güncel fiyatlarına örneği gübreleme üretimi yapan firmalar arasında yer alan Argesol firmasından verebiliriz:

Miktar (adet) fiyat Yem
500 250 TL 2,5 kg
1000 350 TL 5 kg
2000 490 TL 10 kg
3000 630 TL 15 kg
4000 770 TL 20 kg
5000 910 TL 25 kg
10.000 14000 TL 50 kg
15.000 2100 TL 75 kg
20.000 2450 TL 100 kg
50.000 4900 TL 250 kg
100.000 8400 TL 500 kg

Kırmızı doğru üremesi üretimi girişimci girişimciler, organik gübreleme için yapar. Yukarıdaki tablo, geçerli gübresi fiyat araması yapanlar için örnekler yer alıyor.

Solucan Gübresi Üretimi Tesisi Maliyeti Ne Kadar?

Solucan gübresi üretim tesisi yapmak için ortalama 60.000 TL ile 70.000 TL sermaye gerekir. Bu tutar, küçük için ortalama bir tutardır. İşletmene göre satın alınacak miktar artacağı için, maliyetler de artacaktır.

Solucan Gübresi Üretimi Desteğinin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Solucan üremesi devlettendir katılacakların olanların, dikkat edilmesi gereken sıkı sıkıya bağlanma. Solucan üremesi tesisi kurduktan sonra olan makineler için KOSGEB desteği sağlamamaktadır. KOSGEB’in üretisi üretimi için için gerekli olan olmalıdır. İki seneyi geçemeyeceği destekleri duran makineler için alınabilmektedir.

Solucan üremesi üretimi KOSGEB girişimcilik eğitimlerine yönelik desteklerinden yararlanmaktadır. Daha sonra tesis kurup doğru gübresi projesi hazırlamalı ve Yaşamsal gübreleme üretim tesisi hesaplanmalıdır. Kuruma düzenleme sistemi ve maliyetler ile birlikte başvurunuza yönelik değerlendirmeye tabi tutulur.

Yorum yapmak için tıklayınız

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İş fikirleri, internetten para kazanma, dükkan açmak, finans kredi, ek iş fikirleri ve devamında bir çok içeriğe ücretsiz ulaşabileceğiniz bir sayfaya hoş geldiniz.

To Top