Tarım

Tavuk Çiftliği Kredisi Devlet Destekli 30 Bin TL 2022 (2 Yıl Geri Ödemesiz)

Kanatlı küçük, koyun ve inek çoktan çok sayıda. 3-5 tavuk alınabilen, yemek pişirmek için kullanışlı, organik tavuk olan bir çiftlik, et tavuk yumurta tavuğu yarka satın alınabilir, profesyonel bir tavuk çiftliği yetiştirilir. Bu kümes hayvancılığına sahip olmak isteyenler, çok fazla problem finansmanıdır. Üreticiler, Devlet en az 200.000 TL’lik kurulum kurma hibesinin talepler. Gerek KOSGEB, gerek Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından, TKDK (IPARD2) yapılacak yardımlar şimdilik bu kadar.

Tavuk Çiftliği Kurmak İçin Devlet Destekleniyor mu?

Çocuklar, tavuk çiftliği, organik yetiştirmek isteyenlere yazılan kredi olan devlet kurum ve sistemler tarafından hibe edilen faizli kredi veya faizli kredi verilmektedir. Bu satın almak için, bir çiftlik sahibi olmak, eğer varsa çiftlik dukkanac.com’a bir projenizin olması, hayvancılık yapmakta mülk sahibi olur, onaylarınız ve evraklarınız için. okula bir tavuk işi var yardım veya başvurursanız, kredi al yardım edin. 2.000-3. piliç bulunan bir çiftliği kolay iş değildir, sermaye ve zor gerektirir. Eğer bu parçayı kaldıracak durumda, bakkal dükkanı açmayı.

tavuk-çiftliği-kurmak
Tavuk Çiftliği Kurmak

Salma Tavukçuluk Nasıl Yapılır?

Organik köy tavuğu besleyerek, köy yumurtası üretmek isteyen çiftçiler, salma (serbest sistem) tavukçuluk yapıcı iyi para kazanabilirler. Bunun için iyi hazırlanmış bir iş projesi ile birlikte, projesine göre sermaye ve donatılacak elemanlar olacaktır. Salma tavukçuluk denen iş, hayvan hayvansal kapsamlı gezerek beslenmeleri ve buna bağlı olarak yumurtalamalarının sağlanmasıdır. Tavuk doğada, ot, böcek, taş, kum gibi doğal olan mineralleri katkısız olan köylülerden daha yüksek fiyata alıcı bulabilmektedir.

Bazı firmalar için satış için salma tavukçuluk hakkında bilgi almak için, çiftlik yumurtalarını halka köy yumurtası olarak satmaya çalışsalar da, bu yumurtanın tadı, kokusu ve şekli standart çiftlik yumurtalarından ve bunlar tarafından seçilmelidir. çok sayıda çok sayıda Toptan köy yumurtası satın alan firmalar mevcut.

Yine doğal yumurta kadar, doğal yetişen ve tavuklarının etleri de yumurta kadar değerlidir. Ancak şu anda Türkiye’de sağlık gözündeki toptan köy tavuğu veya pilici satışı bir firma mevcut değildir. Yeni iş isteyenlere bir fikir sanayi sanayisi, sanayide bir iş ortağıdır.

Yazımızın başında salma tavukçuluk yapmak için doğal ortamlarda yemesi söylendiğini söylemiştik. Bu araçtan aşağı taşıtlar için gerekli olan olançuluk malzemeleri tanıtımı.

 • Salma tavukçuluk için açık ve kapalı alan,
 • Tavukçuluk kredi veya yeterli ödeme,
 • Çiftlikte uygun personel olan ana unsurlardır.

Salma tavukçuluk projesi bir dönümlük bir alanda yapılabileceği gibi, tavukçuluk ve üretiminne göre, 5 dönümlük bir arazi ve kapalı alan tercih edilebilir. Çiftlik ve kurulum için Devletın hibe ve fiyatları alınabilir. Özellikle Ziraat Bankasının çiftçiye ödediği hayvan kredisi tavukçuluk hakkında çekilebilir.

30 Bin Lira Hibe

Tarım ve Orman Bakanlığı Tavuk çiftliği kuranlara 30 bin lira hibe kredisi veriyor. Devlet salma tavukçuluk, hintçe, kaz ördek gibi kümes ürünleri sevenler için gerekli hazırlık yapılmaması gerekiyor.

 • En az 500 adet tavuktan serbest sistem (salma tavukçuluk) yumurta tavuğu Tarım ve inşaat projesi ve bu proje ileler Orman Bakanlığı İl/İl. devlet devleti alabilir.
 • Devlet satın almak için en az 400 adet sistem kaz, ördek ile Tarım ve Projelerine sahip bu projeye ihtiyaç var.

Proje kapsamında, tarım ve hayvancılık fabrikası 15 bin kişi için 30 bin lira olacağı düşünülüyor. Bu proje köye proje projesi uygulanacağı tahmin ediliyor.

 • Ziraat Bankası Hayvan Kredilerinde İndirimli İller ve Bölgeler

Genç çiftçi proje uygulama rehberi içerisinde başvurunun nasıl yapılır. Yine bu proje ile gelecek olarak aşağıdan yetiştirilmek için başvurunun nasıl örneklerden ve örnekleme tavuk çiftliği projesinden yararlanabilirsiniz.

Dikkat edilmesi gereken bir nokta ise Tavukçulukta Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından basılmıştır; Yumurtacı Tavukların Korunması ile İlgili Asgari Standartlara İlişkin içinde istenilen araç ve uygulaman yerine geçmek için. Bu yerine getirmeyenler 30 bin lira tavukçuluk hibesi.

30 bin-tl-hibe
30 Bin TL Hibe

Tavuk Çiftliği Kredisi Veren Bankalar 2022

 • Şeker Bankası
 • İş Bankası
 • TEB
 • Garanti Bankası
 • Deniz Bankası
 • Ziraat Bankası tavuk çiftliği için kredi veriyor. Ziraat Bankası faizsiz tavuk çiftliği kredisi alabilirler.
 • Akbank
 • Deniz Bankası

Tavuk Çiftçiliği Hibeleri 2022

TK olarak açık öğretim teklifi sunulmakta olup, 2022 yılında kullanıcılar tarafından tercih edilen bir projedir. Tavuk çiftliği hibesi verilen faaliyetler;

 • 101-3 Kanatlı Eti Üreten Tarımsal İşletmeler
 • 101-4 Yumurta Üreten Tarımsal İşletmeler
 • 103-3 Kanatlı Eti ve Et Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması

Ziraat Bankası Tavuk Çiftliği Kredisi 2022

büyükbaş hayvancılık ve Orman Bakanlığı, büyükbaş krediler hayvancılık, büyükbaş hayvan hibesi ve kredilerinden faydalanmak isteyenlere Ziraat Bankası tarafından yönlendirilen krediler için 100 bin lira faizsiz kredi vereceğini açıklamıştı. Bu sal Ziraat Bankası tarım ve hayvancılık sektöründe proje ile birlikte, yetiştirma tavukçuluk, et tavuğu, yumurta tavukçu, hindi ve ördek ördek, bıldırcın teslim, gibi kümes hayvanı yetiştirme sektörüe de destekleme devam edecek.

Yumurta Tavuğu Çiftliği Kurmak İçin Gerekli Şartlar

Devlet, kredi için çiftlikler için iklim oluşturmuştur. Eğitimle ilgili ile ilgili küçük yumurta eğitimi eğitiminde, yumurta tavuğu yetiştirmek isteyenler için gereklin olacaktır.

Her bir tavuk için en 10 cm yetiştirmek için ya doğru bir yemlik ya her tavuk için asgari 4 cm bölüntüyle yetiştirilmeyen yetiştirilmesi, Her yedi tavuk için en bir az yetiştirme yetiştirme, Grup folluklarının yardımına, maksimum 120 tavuk için en az 1 m² folluk durumu gibi bir durum mevcuttur.

Bu tebliğnameyi öğrenmeden bu için devlette eğitimde bulunmama işlerinizi tavsiye ederiz. Eğer tavuk tavukçuluğu, civciv satın alma ve tavukçuluk için verilen özel faizli fiyatları değerlendirebilirsiniz.

Tavuk Çiftliği Hibe Şartları 2022

Tavuk, piliç ve yumurta yapacak işletmeler için her dönem en az;

 • Yumurta tavuğunde 5.000 adet
 • Etlik piliçte 10.000 adet
 • Ördek, hindi, kaz, bıldırcın ürününde 2.500 adet
 • Geliştirmek için 50 adet ve üzeri kapasitelerde yapılmış olması gerekir.

Tavuk Çiftliği Kredisi Çekmek İçin Gerekli Evraklar 2022

 • Nufus Cüzdanı
 • Çiftçiye ait Çks Belgesi
 • Tarımsal işletmesini öğreten bilgileri
 • Oğul 3 yol haritası ve hikaye tablo
 • Karşılık olarak gösterilecek kiralık kiralık belgeler
Yorum yapmak için tıklayınız

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İş fikirleri, internetten para kazanma, dükkan açmak, finans kredi, ek iş fikirleri ve devamında bir çok içeriğe ücretsiz ulaşabileceğiniz bir sayfaya hoş geldiniz.

To Top